Müezzinoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Başkanlık sistemi üzerinden eleştirdi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik "CHP'nin kıvrak genel başkanını Türkiye gündeminden çıkarmak lazım. Yakışıyor mu CHP gibi bir partiye.

"Her gün bir gün önce söylediğinin ertesi gün tam tersini söylüyor. Türk tipi başkanlık sistemi olmaz diyor, Amerikan tipini konuşmak istiyor " ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne'nin Keşan ilçesinde sahur programına katıldı.

Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklaması şöyle:

Sahur programında konuşan AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, birlik ve beraberlik içersinde, 2019 Yerel Seçimleri'nde AK Parti'yi Keşan'da da iktidar yapmayı hedeflediklerini belirterek, yemeğe katılan Müezzinoğlu ve beraberindekilere teşekkür ederek, Ramazan ayının hayırlı olmasını diledi.

"Derdimiz ne, bu ülke daha iyi olsun, milletimiz yarınlara daha gönülle baksın, Almanların karşısında başını öne eğmesin, İngilizlerin karşısında 'onlarda var bizde yok' demesin. İngiltere'de ne varsa, Türkiye'de de o olacaktır.

Gözden kaçırmayın

TBB müzik saati kısıtlamasını Danıştay’a taşıdı TBB müzik saati kısıtlamasını Danıştay’a taşıdı

İngiliz ne hak ediyorsa, Türk halkı ondan daha fazlasını hak edecektir. Bunu yapıyor muyuz, yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Bunu bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Buna yardımcı olmak istemeyen CHP'yi ve Cumhuriyet Halk Partisinin 'Kıvrak' genel başkanını artık Türkiye gündeminden çıkartmak lazım.

Yakışıyor mu CHP gibi bir partiye. Her gün bir gün önce söylediğinin ertesi gün tam tersini söylüyor. Türk tipi başkanlık sistemi olmaz diyor, Amerikan tipini konuşmak istiyor. Onu konuşalım diyoruz, ondan sonra bir bakıyorsunuz ki çarkçı başı çark etmiş. Bütün bunlarda bize düşen, bu ülkenin yarınlara daha birlik ve beraberlik içersinde, ayrıştıran, çatıştıran, fitne fesatla milletin kardeşliğini bozan anlayışları ellerimizin tersiyle itmeliyiz. Birbirimizi daha çok sevelim. Bu millet büyük bir millet"