Ağrı'da bir evin önünde silahla vurulmuş 3 kişinin cesedi bulundu Ağrı'da bir evin önünde silahla vurulmuş 3 kişinin cesedi bulundu

Sedat Peker'den 10 bin dolar aylık maaş aldığı ileri sürülen AKP'li Metin Külünk, hakkında iddialara yanıt verdi.

Oğuzhan Uğur'un Youtube kanalı Babala TV'de katıldığı programda, "1.5 yıllık sessizliğimi burada bozuyorum. 10 bin dolar alan siyasetçi ben değilim" dedi.

Metin Külünk, bir seyircinin sorduğu "Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi siz misiniz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"10 bin dolar alan siyasetçi ben değilim. Siyasal yaşamda 50. yılım. Bizim bir mücadele ahlakımız var. İyilik engel tanımaz temelinde bir paradigmamız var. Çünkü biz aklımızın ve ruhumuzun, yüreğimizin huzur bulduğu yerdeyiz. 81 ili dolaşabilirim, her yerde selam verecek, kapısını bize açacak, çayını içecek bir dostumuz mutlaka vardır. Bunun sebebi siyasete yüklediğimiz misyon, siyasete bakış açımızdır. Çünkü bu uğurda biz yürürken ancak tarih bir şey daha öğretiyor. Barıştan, huzurdan ve bu çizgide, milli bağımsızlıkçı çizgide olduğunuz zaman her türlü kirli operasyonun tereddütsüz hedefisiniz. Aynı şey yarın sizin içinde geçerli olabilir. Oğuzhan'a youtuber dediler, Oğuzhan youtuber mı? (Salondan gelen 'Evet' yanıtı üzerine) Hayır, değil Oğuzhan youtuberlığa sığmayacak kadar engin bir iş yapıyor. 1.5 yıldır sustuğum bir konuda burada ilk kez konuşuyorum, Oğuzhan'a çok teşekkür ediyorum. Gönül kazanma derdindeyiz."

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 19 Mayıs 2021 akşamı TRT Haber yayınında yaptığı açıklamada, organize suç örgütü üyesi Sedat Peker’i kastederek, "Keklemişler ben ne yapayım. Kim keklemiş ise hesabını ondan sorsun, ayda 10 bin dolar hangi siyasetçiye gönderiyorsa ondan sorsun’ ifadesini kullanmıştır." ifadelerini kullanmıştı. O siyasetçinin Metin Külünk olduğu ileri sürülmüştü.

Sedat Peker, yayımladığı videoda "Almanya'daki o dernekler var ya, rica ederdi 'para yollar mısın' diye, el altından onlara para verilirdi. Ama öyle her ay giden 10 bin yok, seçim zamanı geldiğinde arabasına para bırakırdım. Ya şimdi ben böyle deyince bizim diğer milletvekili tanıdıklar, lan bizi de, lan oğlum biz kimseyi söylemeyiz. Ama Biden miden gel film yap, sonra beni karalama kampanyasına abilik yap. İstesem gömmek için evet verdim derdim ama 10 bin değil çok daha fazlasını verdim. Göreceğiz daha." iddiasında bulunmuştu.

Sedat Peker Hürriyet gazetesi baskınını yaptırdığını ve eski AKP Elazığ Milletvekili Fevzi İşbaşaran'ı dövdürdüğünü, her iki olayı da Metin Külünk'ün "ricasıyla" yaptığını isim vermeden ileri sürmüştü.

"Deli Çavuş" isimli Twitter hesabından, Sedat Peker ile AKP MYK üyesi ve eski milletvekili Metin Külünk arasında geçtiği öne sürülen bir telefon görüşmesinin kaydı paylaşılmıştı. "Tayyip abi" dediği AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile "helalleşmek" için yayımlayacağını söylediği videoyu Erdoğan'ın ABD Başkanı Joe Biden ile yapacağı görüşme sonrasına erteleyen ancak görüşme sonrası da paylaşmayan Sedat Peker, bunun için kendisinden "ricacı" olan kişinin Metin Külünk olduğunu söylemişti.