AKP'li eski vekile 8 makam koltuğu daha verildi

AKP Bilecik eski Milletvekili Fahrettin Poyraz'ın yönetim kurulu başkanı olduğu şirket sayısı dokuza çıktı

Güncel 10.03.2020 - 09:24 10.03.2020 - 09:24

CHP'li Barut konuyu Meclis gündemine getirerek, 9 makam koltuğu olan Fahrettin Poyraz için emeklilik şartının da kaldırıldığını açıkladı.

AKP Bilecik eski Milletvekili Fahrettin Poyraz, bir milyon 100 bin çiftçinin ortak olduğu Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü yanı sıra 8 şirketin daha Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Poyraz, Tarım Kredi Holding A.Ş., Gübretaş, Gübretaş Maden A.Ş., TK Sera A.Ş., Bereket Sigorta A.Ş., Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş., Bereket Katılım Sigorta A.Ş. ve Bereket Katılım Hayat A.Ş'nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapıyor.

TOPLAM MAAŞINI AÇIKLAYAMADI

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Poyraz'ın, milletvekili emekli maaşı, genel müdür maaşı, teşvik primi ve huzur hakkı ile birlikte ayda 100 bin lira ücret aldığını söyledi. Poyraz ise, Yönetim Kurulu Başkanı bulunduğu şirketlerden sadece Gübretaş'tan ücret ve huzur hakkı aldığını savundu ancak aldığı toplam ücreti açıklamadı.

9 KOLTUKLU POYRAZ MECLİS GÜNDEMİNDE: EMEKLİLİK ŞARTI KALDIRILMIŞ

CHP Milletvekili Barut konuyu TBMM gündemine de getirerek şunları söyledi: “Özel bir yasayla yönetilen ve bu kanuna dayanarak hazırlanan insan kaynakları yönetmeliğine göre Tarım Kredi Kooperatiflerinde emekli olanlar istihdam edilemiyor. Ancak Genel Müdür Fahrettin Poyraz için emeklilik şartının kaldırıldığı söyleniyor.”

Yorumlar

Patreon Destek Olma

Online Otobüs Bileti Al