AKP yönetiminin yaptırdığı ve bir çok başlığın yer aldığı geniş kapsamlı ankette seçmenlerin kabine değişikliği istediği belirtildi.

Ankete göre Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın tanınırlık oranının yüksek bir oranda olduğu görülürken, ortaya çıkan sonuçlar, kabinede en çok değişmesi istenilen bakanın da Berat Albayrak olduğunu ortaya koydu.

Yeniçağ gazetesinin haberine göre, çarpıcı sonuçların yer aldığı anket, Albayrak'ın olası bir kabine revizyonunda koltuğunu korumasına karşılık diğer bakanların değişmesinin başta AKP seçmeni olmak üzere kamuoyu için çok fazla önem taşımayacağını yansıttı.

Anket sonuçlarının, ekonominin bir türlü rayına oturtulamamasının yanında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadının bakan olmasının da etik bulunmadığı için Albayrak'ın en çok değişmesi istenen bakan olduğunu gösterdiği öğrenildi.

Toplumun olası bir kabine değişikliğinden en büyük beklentisinin Berat Albayrak'ın değişmesi olduğunu ortaya koyması, AKP'de yaşanan bir başka tartışmayı da akıllara getirdi.

Bir süre önce Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "Türkiye İçin Değişim Başlıyor” sloganıyla gerçekleştirdiği il ziyaretlerinin AKP'de rahatsızlık uyandırdığı ortaya çıkmış ve parti içerisinde bazı çevreler, Albayrak'ın Erdoğan sonrasında "lider" olmak için kendi tanıtımını ve reklamını yaptığını öne sürmüştü.