Erdoğan’dan Demirtaş açıklaması: Bence tutuklu olan kişi de aday olamaz, olmamalı

Erdoğan, Demirtaş’ın cumhurbaşkanlığı adaylığını eleştirdi

Erdoğan’dan Demirtaş açıklaması: Bence tutuklu olan kişi de aday olamaz, olmamalı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir TV programında açıklamalarda bulundu.

Selahattin Demirtaş'ın adaylığına ilişkin Erdoğan, "Aday olduğunda içerideydi. Orada zaten bir eksiklik, bir yanlışlık var. Yani biz burada illa mahkumiyeti adaylık şartları arasında saymamamız lazım. Tutuklu da olsa bence tutuklu olan kişi de aday olamaz, olmamalı. Çünkü bu bir kaçamak yoldur. Buna niye böyle bir fırsatı biz verelim?" dedi.

Türkiye ekonomisi üzerinden oyun oynandığını ileri süren Erdoğan, "İnşallah 24 Haziran'dan sonra o Moody's'e bir operasyon biz çekeceğiz." ifadesini kullandı.

Türkiye ekonomisinin zorda olmadığını savunan Erdoğan, "Bu adamlar ekonomiyi bilmiyor. Bunlar zannediyorlar ki ekonomi sadece cepteki paradır. Ekonomi sadece cepteki para değildir. Türkiye'de ekonomi zor durumda olsa yüklenici firmalar bu kredileri, rakamları nereden bulacaklar?" diye konuştu.

OHAL’in seçim kampanyasını engellemediğini öne süren Erdoğan, "OHAL'in kampanyalara yansıyan en ufak yanı yok ki. Bir tane örnek versinler, OHAL nerede hangi kampanyayı engelledi? Bir defa bu OHAL, bizim göreve geldiğimiz zamandaki OHAL değil. Bu OHAL, tam aksine şu andaki terör tehdidi altındaki bölgeleri, bu tehditten kurtarmaya yönelik bir güvenlik tedbiridir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İnce'nin FETÖ iddialarına ilişkin, "Kalkıyorsun Erhan Afyoncu'ya takılıyorsun. Erhan Afyoncu kim, sen kim? Erhan Afyoncu'nun atılacak tırnağı olmazsın."dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 20:24

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER