Erdoğan: Bay Muharrem, Selo’yu ziyarete gitti

Erdoğan, Antalya’da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Erdoğan: Bay Muharrem, Selo’yu ziyarete gitti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da düzenlenen mitinginde konuştu.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, “Ulaşımı kolaylaştırmak toplam uzunluğu 10 KM'yi bulan 14 tünel yaptık. Bay Kemal, Bay Muharrem ne anlar tünelden? Antalya'da projelerimiz hala devam ediyor. Bunların böyle derdi yok. Bunların dertleri yok. Köprülerin fiyatları konuşuyorlar. Devletin köprüleri ile kamu-özel ortaklığı ile yapılan köprülerin farklarını bunlar bilmez. Biz devlete ait olanları bayramda ücretsiz yaptık buyrun geçin diyoruz. Kamu-özel sektörleri ile yapılanlar ücretli. Bir dahaki bayrama bir formulünü bulur onları da ücretsiz yapabiliriz” dedi.

İnce'nin Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmesini eleştiren Erdoğan, "İşte şimdi adayları var. Nerede bu aday? Edirne cezaevinde. Bu aday terörden beslenmedi mi? 53 Kürt kardeşimi bunlar öldürmedi mi? Bunlar sokağa dökenler kimdi? Bu Demirtaş, Selo. Selo’yu ziyarete kim gitti? Bay Muharrem gitti. Diyarbakır mitinginde de yine onlarla beraber olmadılar mı? Bu Bay Muharrem Bu Bay Kemal birbirine destek vermiyor mu?" diye sordu.

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

Laf değil, biz yaptığımızı konuşuyoruz. Onlar ne konuşuyor? İcraat, icraat. Bizim midemiz boş laflara yok. Antalya'da üniversite sayısını 5'e yükselttik. Yeni yurtlar inşa ettik. Antalya'ya 33 bin kapasiteli bir stadyum yaptık mı? Sağlıkta 19 hastane ile birlikte 54 adet sağlık tesisini Antalya'ya kazandırdık mı? Antalya'ya yapacağımız şehir hastanesinin ihale süreci devam ediyor.

Ulaşımı kolaylaştırmak toplam uzunluğu 10 KM'yi bulan 14 tünel yaptık. Bay Kemal, Bay Muharrem ne anlar tünelden? Antalya'da projelerimiz hala devam ediyor. Bunların böyle derdi yok. Bunların dertleri yok. Köprülerin fiyatları konuşuyorlar. Devletin köprüleri ile kamu-özel ortaklığı ile yapılan köprülerin farklarını bunlar bilmez. Biz devlete ait olanları bayramda ücretsiz yaptık buyurun geçin diyoruz. Kamu-özel sektörleri ile yapılanlar ücretli. Bir dahaki bayrama bir formülünü bulur onları da ücretsiz yapabiliriz.

Biz yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı konuşuyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Bay Kemal. Ben yaptıklarımla konuşuyorum. Bay Muharrem, ben yaptıklarımla konuşuyorum. Sen neyle konuşuyorsun?

Antalya'dan sesleniyorum. Bu kardeşinize baş ustalık için izin veriyor musunuz?

'BATI ANTALYA HAVALİMANI İÇİN KOLLARI SIVADIK'

Biz yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı konuşuyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Kardeşlerim Antalya'yı hızlı tren projeleri tüm Türkiye ile havalimanı ve limanlar ile tüm dünyaya bağlıyoruz. En önemlisi de şehrimizi hem İstanbul'a, hem Afyonkarahisar üzerinden İzmir'e bağlayacak olan hızlı tren projesidir. Bay Kemal ben yaptıklarım ile konuşuyorum sen ne ile konuşuyorsun? Şimdi Batı Antalya Havalimanını yapmak için kolları sıvadık Bay Kemal, Bay Muharrem.

‘ANTALYA'DA 19 BARAJ YAPTIK’

Antalya'dan Türkiye'ye sesleniyorum bu kardeşinize baş ustalık için icazet veriyor musunuz? Antalya biz size hep yapacaklarımızı vaat ettik. Batı Antalya Havalimanı'nı 2022'ye kadar tamamlamayı planlıyoruz. Bu yıl 40 milyon turist bekliyoruz. 32 milyar gelir bekliyoruz. Antalya'nın bir diğer önemli noktası da tarımdır. Biz hiç bir zaman tarımla uğraşanları yalnız bırakmadık. Tarımı geliştirmek için Antalya'da 19 baraj yaptık.

'GEÇEN DÖNEM ANTALYA'DA BİRA FESTİVALİ YAPMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMADILAR'

Geçen dönem Antalya'da bira festivali yapmaktan başka bir şey yapmadılar. Bu festivalde bir genç de hayatını kaybetmişti. Bu kişi seçilerken Antalya'da bedava elektrik dedi. Bunu kullanabilen oldu? Antalyalılar en pahalı suyu kullandılar. Bunlar böyledir. Seçim döneminde bol keseden atıp tutarlar. Biz yapamayacağımızı söylemeyiz, söylediğimizi de yaparız.

'MACRON İLE KONUŞTUM'

Yurt dışındaki kardeşlerimiz, büyük fedakarlık göstererek sandıklara gidiyor… Bu sabah Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştüm. 'Bak, bizim insanımız orada biraz çile çekiyor, lütfen demokratik haklarını kullanmada yardımcı olun' dedim. Bakalım, söz verdi, 'Elimizden geleni yapacağız' dedi.

'GELİN BUNUN HESABINI SORALIM'

CHP'nin oylarının HDP'ye savrulduğunu, aktığını ve oralara doğru bir destek verilmesi için çalışmalar yapıldığını, bunların hepsini takip ediyoruz, öğreniyoruz.

(İnce'nin Metin Temel'le ilgili sözleri) 24 Haziran'da kim kimin apoletini sökecek, gelin bunun hesabını soralım.

Ülkemize ve milletimize husumet besleyen herkesin yanında olan bu örgütün arkasına saklananlar siyaset kurumunun adını kirletmektedir. Buradan açıkça söylüyorum; ağızlarından demokrasiyi düşürmeyen ama uyuşturucu kaçakçılığından teröristlere silah taşımaya kadar bulaşmadıkları adi suç kalmayan bu kişiler, siyaseti de kirletiyorlar. Ben Kürt kardeşlerime diyorum ki; sakın bu oyuna da gelmeyin.

TALİMAT VERDİM

(Sakarya'da patileri kesilen yavru köpeğin ölümü) Hepimizi hüzne boğan hadisenin aydınlatılması için talimat verdim.

Hayvanları korumak sadece görev değil inancımızın, insanlığımızın da gereğidir. Hayvanlar bir mal değil candır, bizlere Hüda'nın bir emanetidir… Bütün vatandaşlarımızı hayvanları koruma konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum.

‘BU DEMİRTAŞ SELO’YU ZİYARETE KİM GİTTİ?’

İşte şimdi adayları var. Nerede bu aday? Edirne cezaevinde. Bu aday terörden beslenmedi mi? 53 Kürt kardeşimi bunlar öldürmedi mi?

Bunlar sokağa dökenler kimdi? Bu Demirtaş, Selo. Selo’yu ziyarete kim gitti? Bay Muharrem gitti.

Diyarbakır mitinginde de yine onlarla beraber olmadılar mı? Bu Bay Muharrem Bu Bay Kemal birbirine destek vermiyor mu?

Yeri gelir Gabar’a gireriz, Tendürek’e gireriz, Kandil’e gireriz, Sincar’a gireriz. Bize tehdit oluşturuyorsa oraları serbest bırakmayız.

Afrin’in komutanına “Apoletleri sökeceğim” diyor. Sen neyi, söküyorsun? Apoleti sen mi taktın. Benim milletin o kahramanına sahip çıkacaktır.

24 Haziran’da kim kimin apoletini sökecek gelin bunun hesabını soralım.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018, 15:50

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER