Bugüne kadar çok sayıda kişinin kendisinden habersiz AKP'ye üye yapıldığına ilişkin birçok şikayet gelirken; AKP Türkiye Komünist Partisi'nin Ankara İl Başkanı Ozan Yılmaz'a da üyelik teklif etti.

AKP HIZINI ALAMADI

soL'da yer alan habere göre, Ozan Yılmaz bugün öğle saatlerinde AKP Ankara İl Başkanlığı'ndan arandığını ve "milli mutabakata güç vermek için" denilerek AKP'ye üye olmaya davet edildiğini söyledi.

Yılmaz, telefon görüşmesine ilişkin şu açıklamayı yaptı:

''Arayan kişi, 'Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla oluşturulan milli mutabakata güç vermek için Ak Parti'ye üye olur musunuz?' diye sordu. 'Sanırım aradığınız kişiler hakkında bir bilgi eksikliğiniz var' diyerek Türkiye Komünist Partisi Ankara İl Başkanı olduğumu söyledim. AKP Ankara İl Başkanlığı, edindikleri tüm telefonları sırayla arayarak üye kaydı yapmaya çalışıyor anlaşılan. AKP'nin üye sayısını arttırmak için çeşitli yolları denediğini görmüştük fakat bir başka partinin yöneticisine üyelik teklifi ilettiklerine ilk defa şahit oluyoruz.

Şaka bir yana halkımızın bu telefon aramalarına karşılık verdiğini sanmıyorum. Ülke koşulları emekçiler için iyice katlanılmaz hale gelmişken, "milli mutabakat" falan denilerek hamasetle üye kaydı çabasını, uzun süredir kan kaybeden iktidar partisinin çaresizliğine yoruyorum. TKP var gücüyle Ankara'da emekçilere ulaşmak için çalışıyor. Bu vesileyle, Ankaralıları mahallelerde semt evlerine, TKP binalarına, iletişim numaraları ve sosyal medya aracılığı ile bize ulaşmaya ve TKP gönüllüsü olmaya çağırıyoruz."