AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, mart 2019'da yapılması planlanan yerel seçimlerin erkene çekileceği iddialarıyla ilgili konuştu ve bu tartışmayı doğru bulmadıklarını belirtti. Ünal, "Gündemimizde erken seçim yok" dedi.

TBMM girişinde gündeme dair gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ünal'ın açıklamaları şöyle:

(Erken seçim tartışmaları) Henüz bir seçim bitmiş ve seçimin sonucunda seçmen Türkiye'de oluşturulmak istenen kaygı, endişe gibi konularda bir tavır ortaya koymuş, yeniden erken seçim çalışmaları tartışmalarını doğru bulmuyoruz. Türkiye'nin birinci önceliği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayata geçirilmesidir. Bazı arkadaşlarımızın açıklamaları erken seçime destekmiş gibi sunuluyor. Türkiye yeni bir erken seçimden çıktı. Türkiye güvenle önüne bakıyor. Güvenlik, kadınlarımız, çocuklarımız, sınır güvenliği gibi çok önemli gündem konuları var. Yeniden erken seçim tartışmasının getirilmesini doğru bulmuyoruz. Gündemimizde bir tartışma söz konusu değil.

Cinsel istismar yasaları ile ilgili düzenlemeler birinci önceliğimiz olacak. Bu konudaki hassasiyetimiz biliniyor. Çocuklarımızı korumak için gereken düzenlemeler yapılacak.

Hayvan hakları konusunda Meclis'te çalışma yapılacak.

'BAHÇELİ KENDİ DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞTI'

(Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar'ın görevden alınması) Sayın Devlet Bahçeli bir siyasetçi olarak sosyal medyadan paylaştığı mesajında bunların kendi siyasi düşünceleri olduğu ve bunların takdire ait olduğunu ifade etti. Bahçeli, siyasi nezaketiyle hiçbir zaman 'Şu konu şöyle olmalıdır' demedi. Çakıcı konusunda biz de şunu söyledik: Öncelikli olarak tehditlerin kabul edilemez olduğunu, ifadelerin Çakıcı'ya ait olup olmadığının araştırılması gerektiğini…