"AKP milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun olaylı boşanması" hakkındaki haberlere erişim engeli getirildi. 

Eski Türk Hava Kurumu Rektörü ve 2015 seçimlerinde AKP’den aday adayı olan Prof. Ünsal Ban'ın, 2019 yılında evlendiği AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban’ın kendisinden maddi ve manevi tazminat olarak 70 milyon para istediğini öne sürerek ifşalarda bulunacağı mesajını verdiği haberlerine erişim engeli getirildi. 

T24'ün haberinin de arasında olduğu 65 habere getirilen erişim engeli kararının başvurusunu, AKP'li Taşkesenlioğlu'nun avukatı yaptı. 

Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği'nin verdiği erişim engeli kararında haberlerin "ifade özgürlüğünün sınırlarını aştığı" savunuldu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde yemek ücretlerine yüzde 175 zam Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde yemek ücretlerine yüzde 175 zam

ÜNSAL BAN NE YAZMIŞTI?

Ünsal Ban, Twitter hesabından 18 Ağustos'ta yaptığı paylaşımda şunları yazmıştı:

"Sevgili dostlar 2019 yılında evlilik yaptığım Zehra Taşkesenlioğlu tamamen yalan ve iftiralarla dolu bir dilekçe ile benden maddi 50 milyon manevi 20 milyon para istemektedir. Kamuoyuna duyurulur… Bundan sonra bende açık olmak zorundayım... her şeyi yazma hakkım doğmuştur.

Tamamen yalan ve iftiralarla dolu olan bir boşanma dilekçesi, haysiyetimi, onurumu çiğnemiştir... Şunun bilinmesini isterim ki bundan sonra açıklayacağım bilgiler, dökümanlarla uğrayacağım ölüm tehdidi, zararlardan tamamen Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve Zehra Taşkesenlioğlu sorumludur."