AKP'nin Diyarbakır İl Başkanı Şerif Aydın, CHP'nin iktidara geldiği zaman Kürtlere ilişkin yasakçı bir politika yürüteceğini savundu. "O 6’lı masadaki kişiler HDP’li temsilciyle aynı masada oturmaya tenezzül dahi etmiyor. Kürtler bunu mu hak ediyor gerçekten?" diyen Aydın " Halk bunun farkında. CHP geldiği zaman bizim yapacağımız ilk şey tekrardan okullarımızda sabahleyin koyun gibi dizilmek olacak" diye konuştu.

Muhalefetin HDP ile görüşmeye tenezzül etmediğini ancak Kürtlerle ilgili bütün 'devrimlerin' Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldığını söyleyerek "O 6’lı masadaki kişiler HDP’li temsilciyle aynı masada oturmaya tenezzül dahi etmiyor. Kürtler bunu mu hak ediyor gerçekten?" dedi. 

AKP'nin Diyarbakır İl Başkanı Şerif Aydın,  düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendi. Aydın, muhalefetin HDP ile görüşmeye tenezzül etmediğini ancak Kürtlerle ilgili bütün 'devrimlerin' Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldığını söyleyerek "Bunu başaran odur. Bunu yapabilen odur. Başka bir siyasi liderin de CHP’nin bu kadar kod olarak devlet içerisinde kümelenmiş olduğu bu Türkiye’de bunu başarabilmesine asla imkan ve ihtimal yoktur. Kürtlerin hafızasında bu var." dedi. 

Aydın konuşmasının devamında, "CHP geldiği zaman bizim yapacağımız ilk şey tekrardan okullarımızda sabahleyin koyun gibi dizilmek olacak. Biz o günleri yaşamış olan gençliğiz. Bizi sabahleyin okulun bahçesinde dizerlerdi koyun gibi öncelikle şunu yapmamız gerekiyordu: Vallahi ben Türküm billahi ben Türküm. Bizi okula almazlardı bunu yapmadan. Biz bunları yaşadık. Neden CHP gelsin bunları bize tekrar yaşatsın. Neden bizim Kürtçemiz tekrardan yasaklansın.? Neden bizim müziklerimiz tekrardan sussun. Neden biz o ceberrut o zalim diktanın o zalim yapının boyunduruğu altında kendi çocuklarımıza bir Türkiye yaşatmak zorunda kalalım. Yaşadık kendi çocuklarımıza yaşatmayacağız." şeklide konuştu.