AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, seçim anketlerine ilişkin açıklama yaptı.

Seçimlere 7 ay kadar bir süre kalırken Turan, AKP'nin yüzde 40 üzerinde bir oy alacağını iddia etti.

Katıldığı A Haber canlı yayınında gündemi değerlendiren Turan, AKP'nin oy oranını "kesinlikle yüzde 40'ın üzerinde" gördüğünü söyledi.

Turan'a göre CHP ise oy kaybediyor.

CHP'nin oyunun yüzde 21'lere kadar düştüğünü öne süren Turan, İYİ Parti için, "İYİ Parti'nin 11'lere kadar düştüğünü görmeye başladık" ifadelerini kullandı.

'AK Parti'nin oylarını nerede görüyorsunuz?' sorusuna Turan şöyle yanıt verdi:

"Kesinlikle 40'ın üzerinde görüyorum. Biz çok seçime girdik. Esnafa gittiğimizde bize zaman zaman küser, zaman zaman barışır insanlar. İnsanlar ekonomik sorunların büyük olduğu zamanlarda, ülkelerin etrafında savaşlar olduğu zamanlarda, dünyanın zaman zaman krize maruz kaldığı zamanlarda daha güçlü liderler isterler. Bu AK Parti meselesi değil, Türkiye meselesi. Biz bu krizleri nasıl aşarız iddiasını ortaya koyduğumuzda tüm milletimiz güçlü liderlikle buluşabiliyor."

Turan konuşmasına şöyle devam etti:

"AK Parti değişik seçimlerde Türkiye'nin toplam yüzde 70 oyunu almış bir parti. İddialı söylüyoruz, yüzde 70 bize değişik zamanlarda oy vermiş insanlar. Toplam bu milletin yüzde 70'i AK Parti'ye oy vermiş. Dolayısıyla biz kendimizi tekrar revize eder, dilimizi inşa eder, vaatlerimizi ortaya koyar, sayın Cumhurbaşkanımızın son dönem her bakanlar kurulunun bir müjde toplantısı tarzını devam ettirirsek göreceksiniz, tarihin en büyük oyunu alacağımız bir dönemi yaşayacağız."