CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, 18 Temmuz 2021 tarihinde Mersin’in Erdemli ilçesindeki Çeşmeli otobanının girişinde iki polis memurunun AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını durdurduğunu, memurların bu işlemin ardından açığa alındığını açıklamıştı.

AK Partili Yılmaz’ın reddettiği olaya ilişkin görüntüler ortaya çıktı. İhbar üzerine aracı durduklarını belirten polis memurlarına yönelik AK Partili Yılmaz’ın ifadelerine tepki gösteren CHP’li Başarır, “Bugün sizlerle paylaşacağım videoda, utanç görüntülerini göreceksiniz. AKP’nin gerçek yüzünü göreceksiniz” dedi.

‘BU GÖRÜNTÜLERDEN UTANMAYACAK MISINIZ?’

Ortaya çıkan görüntülere tepki gösteren CHP’li Başarır, “Üzülerek söylüyorum, AKP’li bir milletvekili Türk Polisi’ne ‘şerefsiz’ kelimesini kullanıyor, ‘arabamdan uzak dur, tükürüklerin geliyor’ diyerek aşağılıyor” ifadelerini kullandı ve şunları kaydetti:

“Mersinin Erdemli ilçesi için ‘her geldiğimde bu pislikle karşılaşıyorum’ diyor. Buradan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soyluya sesleniyorum: Bu görüntülerden utanmayacak mısınız? Bu sözleri herhangi bir başka partiden bir milletvekili söyleseydi, dünyayı yıkmıştınız, milliyetçilik dersleri vermiştiniz. Yandaş basınınız, trolleriniz linç etmişti. Bakalım şerefli Türk Polisine şerefsiz diyen bu milletvekili için bakalım ne yapacaksınız? Benim ülkemde her gün ağır çalışma koşulları nedeniyle polisler intihar ediyor, ama milletvekiliniz bu onurlu mesleği yapanlara şerefsiz diyebiliyor. Hepimiz biliyoruz ki AKP iktidarı bu ülkeyi algıyla yönetiyor. Yalanlarıyla, iftiralarıyla yönetiyor. Asıl gerçek bu videoda. Siz kendi milletvekillerinizi kendi yandaşlarınızı her ne söylerlerse söylesinler korursunuz ama bizlere söylemediğimiz, yapmadığımız halde iftira atarsınız. Bakalım, görevini yapmakta olan polisimize şerefsiz diyen milletvekilinizi partide tutacak mısınız?”