AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 1 milyar doların Ensar Vakfı ve TÜRGEV tarafından ABD’ye transfer edildiği, para akışları ve belgelerinin ellerinde olduğunu iddiasına yanıt verdi. 

A Haber canlı yayınına telefonla katılan Çelik, iki vakfın ABD'de yasal faaliyetler yürüttüğünü belirtti. Çelik, "Hangi faaliyetleri yaptığını bütün dünyanın bildiği, öğrencilerin FETÖ'nün ağlarına düşmesinler diye kurulmuş organizasyonlar. Açık yapıları, illegal yapılarmış gibi ortaya koyup hedef gösteriyor. Bu vakıfların gelir giderleri bütün ülkelerin bilgisi dahilinde" dedi.

"Aile kavramının bu kadar sistematik olarak hedef koyulması, ailesi olan bütün vatandaşlarımız gereken cevabı verecekler" diyen Ömer Çelik'in açıklamasından satırbaşları şöyle:

CUMHURBAŞKANIMIZIN AİLESİNİ SİSTEMATİK OLARAK HEDEF ALIYOR

Aile kavramını Sayın Kılıçdaroğlu kadar hedef alan, Kılıçdaroğlu kadar aile üzerinden siyaset yapan, Cumhurbaşkanımızın ailesini hedef alarak bu şekilde bir yaklaşım ortaya koyan, siyaset hayatımda bu kadar çirkin yaklaşım hatırlamıyorum. Kılıçdaroğlu sistematik olarak aileyi hedef alan, aile üzerinden bir dil kullanıyor. Bu bir siyaset dili değil iftira kampanyasıdır. Siyasi ahlakla bağdaşmayan bir yaklaşım ortaya koyuyor.

BÖYLE BİR BEYAN BEKLİYORDUK

 Ne zaman Türkiye dış politikada bir açılım yapsa, Cumhurbaşkanımızın terörle mücadelede yeni bir harekat başlatacağı şeklinde bir ifadesi olsa, Kılıçdaroğlu'nun hemen içeride kaos yaratmaya dönük bir açıklaması geliyor. Biz böyle istikrarsızlaştırıcı bir beyan bekliyorduk ama doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar temelsiz, mesnetsiz, aileyi hedef alan ahlak dışı bir açıklama ummamıştım.

FETÖ SÜREKLİ GÜNDEME GETİRİYOR

2014'te FETÖ'nün kanalı olan Samanyolu TV'ye çıkmış, yine başbakanken Cumhurbaşkanımızın kaçacağını söylemiş. Cumhurbaşkanımızın kaçacağı yönündeki kampanya FETÖ tarafından sürekli gündeme getirilen bir kampanya.

AÇIK YAPILARI İLLEGAL GİBİ HEDEF GÖSTERİYOR

Kılıçdaroğlu herkesi suçluyor, demokrasiyi hedef alıyor. Diyor ki ABD'de vakıf kurmaya çalışıyorlar. TÜRGEV'den bahsediyorlar. Bu o ülkenin hukuk kurallarına göre kurulmuş. Son derece şeffaf. Hangi faaliyetleri yaptığını bütün dünyanın bildiği, öğrencilerin FETÖ'nün ağlarına düşmesinler diye kurulmuş organizasyonlar. Açık yapıları, illegal yapılarmış gibi ortaya koyup hedef gösteriyor. Bu vakıfların gelir giderleri bütün ülkelerin bilgisi dahilinde.

BUNLARI MUHTEMELEN FETÖ'DEN ALDI

Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanımıza yönelik nefret ve iftira siyaseti bu siyaseti yaptıranların çöküşüne neden olur. Yabancı ülkede okul açılmış, yurt açılmış. Bunları ellerine yine açık kaynaklardan alarak, muhtemelen FETÖ almıştır, gizli belge diyerek vermiştir.

VATANDAŞLARIMIZI GEREKEN CEVABI VERECEK

Kılıçdaroğlu vesayet zihniyete sahip olduğunu ortaya koymuştur. Siyasetin dilini bu şekilde sertleştirmek istiyorsa, bizim dilimizin ne kadar sertleşeceğini tahmin bile edemez. Aileleri de işin içine koyduğumuzda neyi sakınacağız? Çık siyasi kapasite ile konuş, biz sana ne cevaplar veriyoruz. Aile kavramının bu kadar sistematik olarak hedef koyulması, ailesi olan bütün vatandaşlarımız gereken cevabı verecekler. Sonra diyorlar: Neden kutuplaşıyoruz?

YANILDIĞI KONULARIN HADDİ HESABI YOK

Hükümeti kanunsuzlukla suçluyor. Cumhurbaşkanlığı makamını tehdit etmeye kalkıyor. Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendiriyor. Yanıldığı konuların haddi hesabı yok. AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır. Sinsi bir faaliyet yürütüyorlar. Bundan sonrasında açıklamalarına itibar edilmemesi gerekiyor. Kılıçdaroğlu hani belge açıklayacaktı? Koskoca partilileri böylesine bir iftira kampanyasının parçası haline getirmeye çalışıyorlar. Bunlar zaten kanunlar çerçevesinde olan şeyler. Yurt dışında, öğrencilerle ilgili faaliyetler var. O ülkelerin açık kaynaklarından, muhtemel FETÖ'cüler almıştır. Bunlara gizli belge diye vermiştir. Bu da arkasına önüne bakmadan daha önce olduğu gibi bu duruma düşmüştür.