AK Partili Hamza Dağ, Trabzon'da Kılıçdarolıu'na 'Hain' diyen çocukla ilgili açıklama yaptı

Gözden kaçırmayın

CHP'li Antmen, SADAT yöneticisinin açıklamasını Bozdağ’a sordu CHP'li Antmen, SADAT yöneticisinin açıklamasını Bozdağ’a sordu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, Trabzon'da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın verdiği mikrofondan yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için 'hain' demesiyle ilgili açıklama yaptı. Konuşma sırasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve yanındakilerin gülmesi tepki çekmişti. 

Hamza Dağ Twitter hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi: 

- Spontane gelişen bir olayla alakalı yine kirli bir kurgu başlatıldı. Bahsi geçen küçük çocuk, Sn. Cumhurbaşkanımızın yanına gelmek için uzunca bir süre ağlıyor. Bunu farkeden Cumhurbaşkanımız çocuğu sahneye aldırıyor ve derdini dinliyor.

- Kendi ideolojik yaklaşım veya siyasal tercihleri olduğunda çocukları “Planlı ve stratejik” şekilde kullanarak istismar edenlerin, bir çocuğun “Plansız ve öğretilmeden” sarf ettiği sözler için manipülasyon düğmesine basması, çaresizlik ve acizliktir.

- Milyonların önünde meclis kürsüsünden el hareketi çekenler, şehit yakınlarına küfredip hiçbir şey olmamış gibi siyasete devam edenler pedagojiden bahsedecek en son insanlardır.

- Cumhurbaşkanımız ve bizler, çocuklarımızı ve gençlerimizi bu gibi kirli siyasi kampanyalara alet etmiyor; onların beklentilerine cevap vermekten ve onlara her zaman ahlâkı, iyiliği ve vatan sevgisini aşılamaya çalışmaktan başka bir şey yapmıyoruz.