Batman’daki nevruz sırasında bir polisin yumruklu saldırısına uğrayan Mardin Bağımsız Milletvekili ve DTK Genel Başkanı Ahmet Türk’ün tedavisi sürüyor.

 

Sol gözünde şişlik ve kızarma olduğu görülen Türk, kardiyoloji bölümündeki odasından bir ara koridora çıkarak, kendisinin durumunu merak eden partililere kısa bir konuşma yaptı.

 

Durumunun iyi olduğunu belirten Türk, "Ben iyiyim, rahatım beni merak etmeyin. Zaten yanımda kimse yoktu. Önce taşlarla otobüsün bütün camlarını kırdılar, gaz attılar. Gaz etkisiyle dışarıya çıktım. Polisin biri, resmi giyimli birisi bana doğru gelerek açık açık hazırlanmıştı, ondan sonra yumruklar atmaya başladı. Orada yanımda ne bir halk ve ne kitle var. Sadece otobüste 4-5 kişiyleydik. Şu anda iyiyim. Sonuçta halen zulümle, sindirmeyle, susturmayla, bir siyaset izliyorlar. Bu siyasetle Kürtleri susturacağını zannediyor. Ama bu yol yol değil, bu yol akıl yolu değil. Biz her zaman söylüyoruz, bu sorunlar ancak diyalogla çözülür. Terör estirerek, şiddet uygulayarak bu halkı susturamazlar" dedi.

 

Türk, daha sonra odasına girerek, istirahata çekildi.

 

Batman Özel Dünya Hastanesi Başhekimi Dr. Abdullah Altan Özkaya, ''Ahmet Türk'ün şu an itibarıyla ciddi bir problemle karşı karşıya olmadığını söyleyebilirim'' dedi.