Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Ahmet Şık, seçimlerin ardından AKP ve MHP'nin muhalefet yapamayacağını ifade ederek "Onlar zaten darma duman olacaklar. Suç örgütü üyesi olmaktan yargılanacaklar. AKP bu nedenle kapatılacak. AKP bir siyasi parti muamelesi görmeyecek. Siyasi parti kılığına girmiş bir suç örgütü diyecekler" dedi. 

Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Ahmet Şık, Medyascope'da Sedat Peker'in iddiaları ile gündeme ilişkin gelişmeleri değerlendirdi.

Şık, seçimlerin ardından AKP ve MHP'nin muhalefet yapamayacağını ifade ederek "Onlar zaten darma duman olacaklar. Suç örgütü üyesi olmaktan yargılanacaklar. Temiz olanlar suça bulaşmayan kalmaya devam edecek ama AKP bu nedenle kapatılacak. AKP bir siyasi parti muamelesi görmeyecek. Bir suç örgütü olduğu için kapatılacak. Siyasi parti kılığına girmiş bir suç örgütü diyecekler" dedi. 

AKP'nin getirdiği yasa önerileri için AKP'li vekilleri çoğu kez uyardıklarını söyleyen Şık, " Hep şunu söylüyoruz; 'bakın kendi kuyunuzu kazıyorsunuz. Bunlar sizi yargılayacak kanuni maddeler haline dönecek' diyoruz" ifadelerini kullandı. 

İktidar değiştiğinde şu anda muhalefette olan herkesin iktidarda olacağını bu durumda tek muhalefetin Emek ve Özgürlük İttifakı olacağını söyleyen Şık, "Türkiye'de gerçekten yurttaş adına nasıl muhalefet edildiği görülecek" dedi. 

İktidara kim gelirse gelsin bu döneme dair bir soruşturma açılacağını söyleyen Şık, "Eğer iktidar değişimi olursa 'devr-i sabık yaratmayacağız' diyenleri Erdoğan'la birlikte yargılamak gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.