Sharon Stone’dan ‘Temel İçgüdü’ açıklaması Sharon Stone’dan ‘Temel İçgüdü’ açıklaması

Gösteri dünyasında, özellikle sinema sektöründe taciz iddialarının ardı arkası kesilmiyor. Çok değil, daha birkaç yıl önce Hollywood'un en nüfuzlu yapımcılarından Harvey Weinstein'ın, yaptıklarının bedelini kariyeriyle ödemesi bile bu konuya bir nokta konulmasını sağlamadı görünüşe göre. Çünkü özellikle genç yıldız adaylarının ya da yıldızların bu konudaki şikayetleri bitmedi. Bunun son örneklerinden biri de kısa bir süre önce yaşandı.

YILLAR BOYUNCA SUSKUN KALMADI

Henüz 20'li yaşlarını süren ve geleceğin parlak yıldızlarından biri olarak nitelendirilen güzel oyuncu, son oynadığı filmlerden birinde yapımcının tacizine uğradığı gerekçesiyle mesleğine küstü ve geri çekilmeye karar verdi.

Üstelik kendisinden önce birçok meslektaşının yaptığı gibi yılarca suskun kalmak yerine yaşadıklarını anlattı. Ama bir ayrıntıyı atlamadı: Kendisine taciz eden yapımcının adını ve o olayların hangi filmin setinde yaşandığını "kendine sakladı."

Ahlaksız teklif yüzünden mesleğine küstü: Beni kız arkadaşıyla birlikte yatak odasına davet etti

AĞIR TACİZE UĞRADI, MESLEĞİNE ARA VERDİ

Hollywood'da bir türlü önüne geçilemeyen bu korkunç olayın hangi oyuncunun dünyasını kararttığına gelirsek... Rol aldığı Stranger Things adlı yapımla adını duyuran Grace Van Dien bu genç oyuncu. 26 yaşındaki Van Dien, son rol aldığı filmlerden birinin yapımcısı tarafından "ağır tacize" uğradığını bu yüzden de kariyerine ara vermeyi tercih ettiğini söyledi.

Grace Van Dien, her ne kadar bu kötü tecrübe yüzünden setlerden uzaklaşma kararı almış olsa da kendini ifade etmek için son dönemin gözde sosyal medya araçlarından biri olan Twitch'e yöneldi. Zaten bu açıklamayı da bu platformda yaptı. Adını vermediği filmin setinde yaşadığı tacizi takipçileriyle paylaştı.