Adnan Oktar ve grubuna yönelik soruşturmada 4 avukat gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen avukatlardan 1'i tutuklandı. 3 avukatın ise adli kontrolle serbest bırakılmasına karar verildi

Adnan Oktar ve grubuna yönelik “silahlı suç örgütü” soruşturmasında adliyeye sevk edilen 4 avukattan 1'i tutuklanırken, 3'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, aralarında Adnan Oktar'ın avukatlarının da bulunduğu bazı şüphelilerin, “örgüt elebaşının emir ve talimatlarını dışarıdaki örgüt üyelerine ilettikleri”, “örgütün devamlılığını sağlamayı hedefleyerek maddi imkanlarını kontrol ettikleri”, “bazı müştekiler ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanması muhtemel kişilere baskı kurdukları” iddia edildi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli 4 ilde operasyon düzenledi. Operasyonlarda, 4 avukat gözaltına alındı. 

Gözden kaçırmayın

Kadıköy Belediyesi'ne 'rüşvet' operasyonunda 124 kişiye tutuklama talebi Kadıköy Belediyesi'ne 'rüşvet' operasyonunda 124 kişiye tutuklama talebi

Emniyetteki işlemlerinin ardından 4 şüpheli İstanbul Adalet Sarayı'na götürüldü.

Savcılıkta ifade veren 4 avukat daha sonra Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Hakimlik, avukatlardan 1'inin tutuklanmasına, 3'ünün de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar veridi.