Aralarında kamuda görevli öğretmen ve doktorların da bulunduğu 23 kişi için 'Adnan Oktar grubuna' üye oldukları gerekçesiyle gözaltı kararı verildi, yakalanmaları için operasyon düzenlendi.

Emniyet, İstanbul merkezli 9 ilde, 'Adnan Oktar grubuna' operasyon düzenledi. Gruba üye olduğu iddia edilen ve hakkında gözaltı kararı çıkarılan 23 kişi için gözaltı işlemleri yapılıyor.

Gözden kaçırmayın

7 parti ve oluşumdan ortak açıklama: İnsanca yaşamak istiyoruz 7 parti ve oluşumdan ortak açıklama: İnsanca yaşamak istiyoruz

Gözaltı kararı verilen kişilerin "örgütün devamlılığını sağlamayı hedefleyen ve bu yönde eylemlerde bulunan, yargılaması devam eden örgütün lider, yönetici ve üyelerinin moral ve motivasyonlarını arttırmak ve örgüt lehine kamuoyunda algı oluşturmak maksatlı sosyal medyada çalışmalar yapan, örgütle iltisaklı kişiler" olduğu öne sürüldü. Şüpheliler arasında kamuda görevli 3 doktor ve 1 öğretmen de bulunuyor.

Şüphelilerin "örgütün yönetici ve üyeleri ile HTS irtibatları olduğu, aleyhlerinde örgütle iltisaklı olduklarına dair ifade bulunduğu, işlem yapılmış örgüt üyelerinden elde edilen dijital verilerde bilgilerine rastlanıldığı" da polis kaynakları tarafından belirtildi.