HDP'li Adil Zozani'den 'CHP'ye ittifak çağrısı' için açıklama geldi

HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani'den, ‘CHP ile genel seçimlere birlikte girme çağrısı’ yaptığı yönündeki haberlere ilişkin bir açıklama geldi.

Zozani, yaptığı açıklamada CHP'ye yönelik kurumsal bir ittifak çağrısının olmadığını, çağrısının CHP içerisindeki demokrat kesimlere yönelik olduğunu söyledi.

Adil Zozani’nin açıklaması şöyle:

Gözden kaçırmayın

CHP’den SADAT önergesi: 'İlişkiler açığa çıkarılmalı' CHP’den SADAT önergesi: 'İlişkiler açığa çıkarılmalı'

"Bugün bazı gazetelerde yer alan, CHP'ye 2015 genel seçimlerinde ittifak çağrısı yaptığım yönündeki haberlere ilişkin olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek açısından bir açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

CHP'ye yönelik kurumsal olarak bir ittifak çağrım olmamıştır. İfade ettiğim husus; CHP içerisindeki demokrat kesimlere yönelik demokrasi şemsiyesi altında duyarlılık oluşturma önerisidir. Türkiye'de demokrasi ve özgürlükler mücadelesini büyütmek açısından barıştan, emekten, demokrasiden yana olan herkesin ortak hareket etmesi gerektiğini savunmak zaten ilkesel tutumuzun bir gereğidir. İfadelerim bunu vurgulamaya yöneliktir. Bundan herhangi bir seçim işbirliği ve ittifakı anlamı çıkarılmamalıdır."

(Demokrat Haber)