Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Üsküdar İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi.

İftar programı çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erdoğan, ABD'nin Ermeni Soykırımını tanıyan kararına değinmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın sürecinde, sağlık personeli arasında profesöründen doçentine, doktoruna varıncaya kadar her kademeden doktorun vefat ettiğini hatırlattı.

Erdoğan, “Bütün bu Covid salgını süresinde onlar hiçbir şeyden yılmadılar, hiçbir şeyden kaçınmadılar. Gerek hastanelerde gerek evlerdeki müdahalelere varıncaya kadar yoğun bir çalışmanın içerisinde oldular. Bu çalışmalar esnasında da tabii bazı bulaşlar oldu, şu oldu, vesaire ama onlar yılmadan, usanmadan bu mücadelelerini sürdürdüler. Ben tüm ölen sağlıkçı kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Şu anda hasta yatağında olanlara Rabb'imden şifalar diliyorum” dedi.

“Tabii bir şeyi çok açık, net söylemek lazım. Özellikle bu süre içerisinde verdikleri bu mücadeleyle Hakk'a yürüyenler inanıyorum ki sevgili Peygamberimize inşallah komşu olacaklardır” diyen Erdoğan, “Çünkü onlar bu mücadeleyi bunun için verdiler ve şu anda da hala bu mücadeleyi, bu koronavirüs salgını boyunca sürdürüyorlar. Bu Covid salgınlarıyla bu mücadeleyi yine aynı şekilde sürdürüyorlar” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.