Beş yıldan fazla tutuklu kaldığı cezaevine bu kez ziyaretçi olarak girmek isteyen Zeydan’a izin vermediği öğrenildi

HDP milletvekillerine yönelik 4 Kasım 2016’da düzenlenen operasyonda tutuklanan ve 5 yıllık tutukluluğun ardından 6 Ocak’ta tahliye esilen eski HDP Hakkâri Milletvekili Abdullah Zeydan’ın koğuş arkadaşı eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaretine izin verilmedi.

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 6 Ocak’ta tahliye edilen Zeydan, Ankara’daki ailesini, Hakkari’deki yakınlarını ve HDP örgütlerini ziyaret etmişti.

Hakkâri dönüşü, beş yıl cezaevinde aynı koğuşta kaldığı Selahattin Demirtaş’ın Diyarbakır’daki ailesini de ziyaret eden Zeydan, dün (28 Ocak) Edirne Cezaevi’ne giderek Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmek istedi.

Ancak savcılığın beş yıldan fazla tutuklu kaldığı cezaevine bu kez ziyaretçi olarak girmek isteyen Zeydan’a izin vermediği öğrenildi.

Bunun üzerine Zeydan’ın Edirne’den geri döndü.

Gözden kaçırmayın

AKP’li İnegöl Belediyesi halk ekmek fabrikasını satıyor AKP’li İnegöl Belediyesi halk ekmek fabrikasını satıyor

DEMİRTAŞ KOĞUŞUNDA TEK BAŞINA KALIYOR

Medyascope’den Ferit Aslan’ın haberine göre; Abdullah Zeydan’ın 6 Ocak’taki duruşmasında tahliye edilmesinden sonra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) ve Anayasa Mahkemesi (AYM) kararlarına rağmen tahliye edilmeyen Demirtaş’ın cezaevindeki odasında tek başına kaldığı öğrenildi.

Demirtaş’ın yanında birilerinin verilip verilmemesi ile ilgili şu ana kadar bir talepte bulunmadığı da öğrenildi.