AKP'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi yine darbe imasında bulundu.

Hürriyet gazetesi yazarı Selvi bugünkü "Bu mesajlar ne, darbe tehlikesi mi var?" başlığıyla yayımlanan yazısında askeri darbe ihtimalini ele aldı.

"AK Parti’nin önde gelen isimlerinden Hamza Dağ, Mahir Ünal, Bülent Turan ve Mustafa Şen’in, 'Birlik, beraberlik, ülkem, Türkiyem' gibi sosyal medya paylaşımlarına önce bir anlam veremedim" değerlendirmesinde bulunan Selvi, “Sabah yazarı Hilal Kaplan’ın darbe uyarısı olan yazısını da okuduğum için ne oluyor, bilmediğimiz bir tehdit ya da tehlike mi var diye merak ettim. Hele hele bir darbe tehlikesi mi ima ediliyor diye çalmadık kapı bırakmadım. Ama işin gerçek yüzü farklı çıktı. Biraz rahatladım. Biraz da 'Sağduyu zamanı' diye çırpınan biri olarak birlik, beraberlik vurgusundan dolayı memnun oldum" ifadesini kullandı.

Selvi şunları kaydetti:

"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen’e, bu mesajlara neden ihtiyaç duyduklarını sordum.

“Bir yanda afetlerle boğuşuyoruz. Ama birileri bizi afetler üzerinden kutuplaştırmaya çalışıyor. Bu çağrılarımız ona karşı bir tepki. Ama aynı zamanda olimpiyatlarda sporcular büyük başarılara imza attılar. Bayrağımızı göndere çektirdiler. Bütün milletin yüzünü güldürdüler. Biz millet olmayı tasada ve kıvançta birlik olarak tanımlıyoruz. Kutuplaşmayı reddediyoruz. Siyaset üstü meselelerde birlik olmak gerektiğini savunuyoruz. Onun için, ‘Varlığımız birliğimiz, birliğimiz dirliğimiz, birliğimiz ve dirliğimiz Türkiyemiz’ diyoruz” dedi.

Birileri için ne felaketlerin insanlarımıza yaşattığı acılar ne de sporcularımızın olimpiyatlarda topladığı madalyalar önemli.

Onlar milletimizin yaşadığı felaketlerden kendilerine saadetler çıkarmanın ve siyasi sonuç almanın peşindeler."

Yazının tamamı burada.