Uzun bir süredir Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilciliğini yapan Abdülkadir Selvinin görevinden alınacağı öne sürüldü. Selvi son dönemde 17 Aralık yolsuzlukları ile ilgili önemli itiraflarda bulunmuş “Rıza Sarraf yolsuzluğun simgesidir” demişti. Selvi’nin yerine Ankara Haber Müdürü Hüseyin Likoğlu’nun getirilmesi planlanıyor.

Postmedya’nın haberine göre; gazete sahiplerinin temsilcilik görevinden alacağı Selvi’ye yazılarına devam ettirmesini önereceği, bu teklifi kabul etmemesi halinde ise Yeni Şafak ile ilişiğinin kesileceği belirtiliyor.

Selvi’nin görevden alınmasına bir süredir Temsilcilik görevini yerine getirmekte gevşek davrandığı, iş yerine belli bir düzen içinde gelip gitmediği ve ekibi yeterince motive edemediği gibi konular gerekçe gösterilecek.

DAVUTOĞLU’NDAN YANA TAVIR ALMIŞTI

Perde ardında ise Selvi’nin görevden alınmasında Saray ve Başbakanlık arasındaki dengeleri istenen düzeyde yönetememesinin yattığı belirtiliyor. Bu arada tv programlarında özellikle MHP’li yöneticilerle girdiği sert tartışmaların ise koalisyona hazırlanan AKP’de büyük rahatsızlığa neden olduğu söyleniyor.

Bu arada Abdulkadir Selvi ile oldukça yakın bir görüntü veren Star Gazetesi Ankara Temsicisi Mustafa Kartoğlu’nun da gazetedeki günlerinin sayılı olduğuna dikkat çekiliyor.

Kartoğlu’na karşı özellikle Saray cenahında büyük bir “antipati” olduğu konuşuluyor. Selvi ve Kartoğlu’nun son dönemde Erdoğan’ın uçağına alınmadıkları biliniyor.