Akar’ın makamında gerçekleşen görüşmede Suriye’deki gelişmeler ele alındı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ankara’ya gelen ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’le görüştü. Akar’ın makamında gerçekleşen görüşmede Suriye’deki gelişmeler ele alındı.

Gözden kaçırmayın

Erdoğan: Kolombiya ile uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele konusunda işbirliğimizi artıracağız Erdoğan: Kolombiya ile uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele konusunda işbirliğimizi artıracağız

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Genel olarak Suriye konusunun ele alındığı görüşmede; Fırat’ın doğusu, İdlib ve Münbiç’te yaşanan son dönemdeki gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu” denildi.

Akar’ın ABD’nin Suriye’de SDG’nin kontrolündeki bölgelerin Türkiye sınırına gözlem noktası kurmaktan vazgeçilmesini istediği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu kapsamda, Bakan Akar tarafından muhatabına; uluslararası hukuk ve anlaşmalardan kaynaklanan hak ve menfaatlerimizin korunması konusundaki kararlılık, ABD’nin terör örgütü YPG/PKK ile ilişkisini sonlandırması konusundaki haklı beklentimiz, gözlem noktalarından vazgeçilmesi ve ülkemizin güneyinde bir terör koridoru oluşmasına asla müsaade edilmeyeceği hususları tekraren ifade edildi.”