ABD'li futbol gazetecisi Grant Wahl, üzerinde gökkuşağı deseni bulunan bir tişört giydiği için 2022 Katar Dünya Kupası'nda pazartesi günü oynanan ABD-Galler maçına giremediğini ve güvenlik görevlileri tarafından gözaltına alındığını bildirdi.

CBS Sports için çalışan ve ABD'nin en çok okunan spor köşelerinden birini kaleme alan Wahl, LGBTİ toplumuna desteğini göstermek için Ahmad bin Ali Stadyumu'na gökkuşağı desenli tişörtle gitti. Katar'da eşcinsellik yasa dışı. 

Wahl, stada girmeye çalışırken güvenlik görevlisinin kendisine "Bu tişörtü giyemeyeceğini" söylediğini aktardı. Wahl, olayla ilgili Twitter paylaşımında bulunurken telefonunun güvenlik tarafından zorla elinden alındığını belirtti. 

Gazeteci, daha sonra 25 dakikalığına gözaltına alındığını ve giydiği tişörtün "siyasi" olduğu gerekçesiyle çıkarılmasının söylendiği belirtildi.

Wahl köşesinde daha sonra güvenlik yöneticisinin kendisinden özür dilediğini ve "kendisini içeride tişörte zarar verebilecek taraftarlardan korumaya çalıştıklarını söylediğini" aktardı.

Kaynak: T24