Pentagon sözcüsü Türkiye ile yakın temas içinde olduklarını söyledi

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü Albay Manning haftalık basın toplantısında Türkiye’nin Afrin operasyonu ile ilgili soruları yanıtladı.

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü, "Menbiç’teki DSG güçlerini hedef alması durumunda sahadaki ortaklarınızı koruyacak mısınız?" sorusuna "Biz bütün taraflara ABD güçlerinin orada olduğunu ve orada kalmaları için gereken tedbirleri alacağımızı hatırlattık" diye yanıt verdi.

Kuzeybatı Suriye’deki durumdan kaygılı olduklarını ifade eden Manning, "Tarafları IŞİD ile mücadeleye odaklanmaya,  masum sivilleri korumaya davet ediyoruz" çağrısını yaptı.

Yoğun nüfuslu bölgelerde yaşanan çatışmaların da halka zarar verebileceğini ve bunun sınır bölgelerinin daha ilerisindeki bölgelerde insani durumun daha da kötüleşmesine neden olacağını söyledi

Gözden kaçırmayın

Kanal D'den Sadakatsiz dizisinde 'vajinal muayene' repliğine sansür Kanal D'den Sadakatsiz dizisinde 'vajinal muayene' repliğine sansür

Konuşmasında "Tüm tarafların dikkatini IŞİD’le mücadeleye vermesini istiyoruz. Türkiye’nin meşru güvenlik kaygılarını anlıyoruz. Türkiye sınırlarından aktif bir isyan olan tek NATO ülkesidir" diyen Pentagon sözcüsü Türkiye ile yakın temas içinde olduklarını da belirtti.