"Ucuz doğalgaz gelecek, açın kombileri" çağrısıyla gündem olan AKP'li sosyal medya fenomeni Abdullah Uzun bu kez 9 Eylül İzmir'in kurtuluş günü kutlamalarını hedef aldı.

Uzun, “Ben İzmirli değilim, İzmir'in kurtuluşu neden benim bu kadar gündemime oturuyor. Yani birileri bir taraflarından yeni bir milat yeni bir kahramanlık destanı mı oluşturmaya çalışıyor” Diye sordu.

Sosyal medya fenomeni Abdurrahman Uzun, Youtube kanalında yayınladığı videoda 9 Eylül İzmir'in kurtuluş günü kutlamaları hakkında konuştu. Uzun'un, kutlamalar hakkında yaptığı açıklamalar gündem oldu.

"AĞA HAYIRDIR YA"

Her ilin kurtuluş günleri olduğunu belirten Uzun, 9 Eylül İzmir’in kurtuluş günü için "özel bir gündem oluşturulduğunu" iddia etti.

Uzun, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İşte Trabzon’un kurtuluşu, Konya’nın kurtuluşu günlerinde böyle lokal kutlamalar yapılır. Ama İzmir’in kurtuluşuyla ilgili birileri farklı bir milat oluşturmaya çalışıyor. İşte diyorlar, ‘İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı. Aslında bu bir kuruluş ve kurtuluş günüdür. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde aydınlık yarınlara adım attığı ilk gündür…’ Ağa hayırdır ya. Ben İzmirli değilim, İzmir’in kurtuluşu neden benim bu kadar gündemime oturuyor. Bir Yozgatlı bir Diyarbakırlı için neden önemli? Yani birileri bir taraflarından yeni bir milat yeni bir kahramanlık destanı mı oluşturmaya çalışıyor.”