Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde semt pazarına çıkanlar fiyatlardan şikayetçi. Kadirli ilçesi semt pazarında 83 yaşındaki Hürü Tilki kalp pili ameliyatı için yayla çayı, ada çayı satarak para biriktirmeye çalışıyor. Eşini 42 yıl önce kaybeden 4 çocuk annesi Tilki bir yıl sonra değişmesi gereken kalp pili için pazarda yayla çayı sattığını söyledi.

'ALLAH KISMET EDERSE AMELİYAT OLACAĞIM'

ANKA'nın haberine göre, aldığı 65 yaş aylığının yetmediğini anlatan 83 yaşındaki Hürü Tilki şunları söyledi: “Kalp hastasıyım. 7 sene önce ameliyat oldum ama ameliyatım çok zor geçti. Şimdi de bir senem kaldı kalmadı bilemiyorum, onların kontrolüne gidiyorum. Onlar muayene ediyor. Allah kısmet ederse ameliyat olacağım. Etmezse ya aşağı ya yukarı, ne yapayım? Yol parası vereceğim, ameliyat parası alırlarsa ameliyat parası vereceğim. İşte tedarik ediyorum. Burada da yayla otları ne? İki kişiye verdim (sattım) 20 lira, 10’ar liradan öyle ne yapayım? Çok zor durumdayım ne yapayım? Aç da kalıyorum yerine göre, kirli de geziyorum yerine göre ama ne yapayım?"

'CANIM LAHANA İSTİYOR, ALAMIYORUM'

"Ağrılarım çok oluyor. Hem bel fıtığım var hem kalbimden ameliyatlıyım işte" ifadelerini kullanan 83 yaşındaki Tilki, "Ortalık pahalandı para değer kaybettiği için yol paraları çok gidiyor kaç tane dolmuş değişiyorum, minibüs değişiyorum. Osmaniye’ye çok gidip geliyorum. Hiç belli olmuyor daha öğleni geçti 20 lira kazandım. Canım lahana istiyor, alamıyorum ne yapayım? Alamıyorum işte çok pahalı. Daha yemedim.10-15-20 lira o aralar daha bu sene alamadım. Ufakları yok hep büyük büyük davul gibi. Ufak olsa şöyle yumruk gibi, alamıyorum pahalı. Her şey pahalı canının istediğini almana imkan yok. Bak para değer kaybediyor, paranın değeri bitti. 50 lira 100 lira hiçbir şey etmez oldu” dedi.