TBMM Genel Kurulu'nda Saadet Partisi Milletvekili Abdülkadir Karaduman ve CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya arasında gerginlik yaşandı.

Elinde TÜRGEV, KADEM, TÜGVA, İlim Yayma Cemiyeti, İskenderpaşa Cemaati, Birlik Vakfı ve Saadet Partisi'nin gençlik yapılanması olan AGD gibi isimlerin bulunduğu bir posterle kürsüye çıkan Kaya'nın bu vakıflara yönelik "Çocuklara tecavüzle anılıyor" sözlerinin üzerine, Karaduman  "AGD'yi itham etmek kimsenin hakkı ve haddi değildir" dedi.

"AGD'Yİ İTHAM ETMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR"

Saadet Partisi Milletvekili Abdülkadir Karaduman bu sözlere karşılık, "Ahlak dışı bir mesele üzerinden bütün dernek ve vakıfları itham etmek de ahlak dışıdır. Ülkemizde milyonlarca gencin milli ve manevi değerlerle yetişmesine vesile olmuş ve olan Anadolu Gençlik Derneğimizi itham etmek kimsenin hakkı da haddi de değildir" dedi.

AGD'DEN DE AÇIKLAMA GELDİ

AGD Genel Başkanı Salih Turhan da CHP'li vekil Kaya'nın ifadelerine, "Bu ülkenin mayası kıymetli kurumlarımızı, sivil toplum kuruluşlarını Meclis kürsüsünden itham eden, inancından geçmişinden, tarihinden, örfünden habersiz, hadsiz açıklamaları kabul etmiyoruz. Yapılan bu iftiraların hukuk nezdinde takipçisi olacağız" sözleriyle tepki gösterdi.

Adıyaman'da enkazdan yakınlarını çıkarmaya çalışan yurttaşlar isyan etti Adıyaman'da enkazdan yakınlarını çıkarmaya çalışan yurttaşlar isyan etti

chp-ve-saadet-partisi-arasinda-mecl-752n