Habertürk'te katıldığı tartışma programında Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınış şeklini eleştiren Prof. Dr. Ersan Şen'e "Alışacaksınız, alışacaksınız" diye yanıt veren AKP'li Mücahit Birinci'nin taktığı atkı sosyal medyada gündem oldu.

Bir başka programda da, “Döviz kuru ne olursa düşer” sorusuna "Vatandaşlarımız müsterih olsun. Ayda 20 milyar dolar ihracat yapıyor ve rekor kırıyoruz. Arttıkça dolar bolluğu yaşanacak ve düşecektir. Belli bir seviyeye çekeceğiz. Bu günler sayılı" diyen Birinci'nin Louis Vuitton marka atkısının fiyatının 330 pound (4,983 TL) olması sosyal medyada tepki çekti.

Tepkiler üzerine Mücahit Birinci kendi sosyal medya hesabından bir dizi mesaj paylaştı. İlk önce kendi atkısının fiyatının CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun gömleklerinden ucuz olduğunu söyleyen Binici daha sonra atkısıyla ilgili marka ve fiyat bilgisini kabul ederek şu ifadeleri kullandı:

"Aslında sıkıntı şu... Biz kimiz de o atkıyı takabiliyoruz dimi... Mütedeyyinler, maneviyata sahip insanlar kim ki... Dünyanın meşru nimetlerinden tek, azınlık ama egemen düşüncenin kurşun askerleri faydalanır. Bu azgın azınlığa göre biz, "Bizimkiler" dizisindeki kapıcılarız.”

 Birinci'nin yaptığı diğer paylaşımlar ve sosyal medya kullanıcılarının kendisine yönelik tepki mesajları şöyle: