Ankara, Osmaniye, Çankırı, Denizli, Amasya ve Muğla'da sıcak hava nedeniyle kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı olanlar bugün izinli sayılacak.

Valilikten yapılan açıklamada, hava sıcaklığının yarın 43 derece olacağının tahmin edildiği belirtilerek, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, hamile ile kronik rahatsızlığı bulunanların, bugün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

MUĞLA’DA SICAK İZNİ

Muğla Valiliğinden yapılan açıklamada, “Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporlarına göre, ilimizde hava sıcaklığının 3Temmuz Pazartesi günü yükselmeye devam edeceği tahmin edildiğinden Muğla’daki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan; hamile bayanlar, rapor ile tevsik edilmek şartıyla şeker, kalp-damar, beyin-damar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek ve kanser hastalıkları olanlar ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunanların 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü idari izinli sayılacak” denildi.

Öte yandan başkent Ankara'da da 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü hamileler, raporlu hastalar ve engellilere bu izin hakkı tanındı.

OSMANİYE VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Osmaniye Valiliğince, aşırı sıcaklar nedeniyle yarın kamuda çalışan hamileler, engelliler, kalp, beyin, solunum sistemi, karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olanlar ile kanser hastalarının idari izinli sayılacağı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği, hava tahmin raporlarına göre Osmaniye'de hava sıcaklığının yükselmeye devam edeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığının Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler Genelgesi kapsamında Osmaniye İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun olağanüstü toplandığı ifade edilen açıklamada, kamuda çalışan hamileler ve engelliler ile belgelendirmeleri halinde kalp, beyin, solunum sistemi, karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olanlar ve kanser hastalarının idari izinli sayılması kararının alındığı kaydedildi.

ÇANKIRI VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Çankırı'da sıcak hava nedeniyle kamu kurumlarında çalışan hamile ve engellilerin izinli sayılacağı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamilelerin, ilde hava sıcaklığının artması nedeniyle yarın idari izinli sayılacağı belirtildi.

Çankırı'da sıcaklığın 34 derece olacağı tahmin ediliyor.

AMASYA’DA TATİL

Amasya'da sıcak hava nedeniyle kamuda çalışan hamile ve engellilerin bir gün izinli sayılacakları bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporlarına göre kentteki hava sıcaklığının da yükselmeye devam etmesinin beklendiği belirtildi.

(Kaynak: CNN Türk)