İstanbul Çekmeköy'de özel bir okulda çalışan 38 yaşındaki İngilizce öğretmeni E.S'nin 4 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

42 buçuk yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan öğretmenin, ''Kalçama dokun, boynumu öp, çıplak fotoğraf çek. Siyahi öğretmenin cinsel organını görmek isterim' dediği öne sürüldü.

'ÖĞRENCİLERE BAŞARI ODAKLI YAKLAŞMAK İSTEDİM. 4 YILDIR YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLDİM'

Özel bir okulda İngilizce öğretmenliği yapan E.S. isimli kadın, 24 Şubat 2022 tarihinde iddiaya göre, öğrencileriyle 'doğruluk mu cesaret mi' oyunu oynadığı sırada 4 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

İstismara uğradığı öne sürülen 15 yaşındaki T.K.K., E.K., E.Ö.B. ve H.B.D. isimli öğrenciler, öğretmenlerinden şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından öğretmen E.S. hakkında 4 öğrencisine yönelik 'çocukların cinsel istismarı' suçundan 15 yıldan 39 yıla kadar, 'müstehcenlik' suçundan ise 7 ay 15 günden 3 buçuk yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

'SİYAHİ ÖĞRETMENİN CİNSEL ORGANINI GÖRMEK İSTERİM'

Tutuklanan sanık E.S., Anadolu 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Duruşmaya, E.S., tutuklu bulunduğu cezaevinden getirilirken, müştekilerden H.B.D., SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) ile bağlandı. Tanıklar ve taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

Mağdur H. B. D. ifadesinde, öğretmeninin cinsel bölgesine ve bacağına dokunduğunu, 'doğruluk mu cesaret mi' oyununu oynarken dudağının kenarından öptüğünü öne sürdü. Duruşmada tanık olarak dinlenen öğrencilerden D.N.Ö ise, arkadaşının kendisine 'öğretmenin ona asansörde dokunduğunu' anlattığını söyleyerek, 'Doğruluk mu cesaret mi oyunu oynadığımızda sıra E.S., öğretmene geldiğinde okulda siyahi bir öğretmen olan N.'nin cinsel organını görmek isterim demişti' dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, sanığın T.KK.'yı asansörün yanına çağırdığı ve mağdurun elini tutarak, eteğinin altına sokarak kalçasına dokundurduğu ve boynundan öpmesini istediği anlatıldı.

Mağdur H.B.D.'yi odasına çağıran sanığın, mağdurun bacaklarına ve cinsel organına dokunduğu ve dudağının kenarından öptüğü, mağdur E.Ö.B.'ye internetten cinsel içerikli video izlettiği ve cinsel organını ölçmesini istediği ifade edildi.

Sanığın, mağdurun çıplak fotoğraflarını çekmesini istediği belirtildi. Savcı, sanığın 'çocukların cinsel istismarı' ve 'müstehcenlik' suçlarından cezalandırılmasını istedi.

TİP'ten Deprem (Suçları) Raporu: İşleneceğini herkesin bildiği cinayet TİP'ten Deprem (Suçları) Raporu: İşleneceğini herkesin bildiği cinayet

Tutuklu sanık E.S., söz alarak, 'Mütalaayı kabul etmem. Öğrencilere başarı odaklı yaklaşmak istedim. 4 yıldır yılın öğretmeni seçildim. Kendileriyle ilişkim yanlış anlaşıldı. Suç işleme kastım yoktur.Tahliyemi talep ederim' diyerek gözyaşlarını tutamadı. Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık E.S.'nın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Sanık avukatlarına esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları için süre vererek, duruşmayı erteledi.