22 Şubat 2011 Salı 00:00
Cemil Çiçek: Bir siz eksiktiniz…

Basının sorularını yanıtlayan Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, 21 Şubat Uluslararası Anadil Günü nedeniyle Çerkez Kültür Derneği'nin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Çerkez Kültür Derneği ''Dilinizi konuşmanızın önünde engel yok, evinizde konuşabilirsiniz, amatör şekilde açtığınız kurslarda dilinizi öğrenin demek kabul edilemez. 147 yıldır Anadolu'da yaşıyoruz. 147 yıl boyunca bu ülkenin tarlasında çiftçi, fabrikasında işçi olduk, savaşlarında öldük. Bu topraklar için ölürken Türkçe bilmiyorduk. Şimdi anadilimizi bilmiyoruz'' demişti.

Cemil Çiçek: "Biz, Türk, Kürt, Gürcü, Laz, Çerkez kardeşiz, biriz, diye sayarken sizin bunu ciddiye alacağınızı sanmamıştık. Bir siz eksiktiniz yani!.." dedi.

Cemil Çiçek, “İlk defa bir konuda Sayın Kılıçdaroğlu’yla aynı düşünüyoruz, biz de anadil konusuna çok çok sıcak bakıyoruz, ama şimdi sırası değil” diye vurguladı.

ZUHURAT HABER :)))))

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
POMAK AGENCY 2011-02-22 21:00:42

BU ÜLKEYİ KENDİ İSTEDİĞİNİZ GİBİ SATIP PARÇALAYIP BÖLEMEZSİNİZ... SİZ KENDİNİZİ NE SANIYORSUNUZ... AMERİKAN GÜDÜMLÜLER...İNSANLARA VE TOPLUMLARA VE BU TOPLUMLARIN KÜLTÜRLERİNE SAYGIYI ÖĞRENECEKSİNİZ......ÖĞRETECEĞİZ...