27 Şubat 2015 Cuma 20:39
Tarkan, Müzeyyen Senar'ı yazdı

Tarkan, 8 Şubat'ta  hayatının kaybeden Türk sanat müziğinin duayen ismi Müzeyyen Senar için "Kafa" dergisinin yeni sayısı için bir yazı kaleme aldı. Tarkan, “Kimse ona benzemez” başlıklı yazısında duygularını şöyle ifade etti:

"Müzeyyen Senar, hem sesinin kimseye benzemez tınısı ve rengiyle hem yorumculuğundaki ustalığı ve samimiyetiyle Türk Sanat Müziği'nin sönmeyecek nadide bir yıldızıdır. Bu kadar büyük şöhrete rağmen onun mütevazılığı ve saf kalabilmişliğine vuruldum en çok.

Eğer gerçekte kim olduğumuzu unutur ve kibrimize yenilirsek şöhret insanı olumsuz yönde değiştirir ve öz benliğinden uzaklaştırır. Şöhret benim canım Müzeyyen ablamı bırakın değiştirmeyi kendine, özüne daha da yaklaştırmıştı. Ben de şöhretle ilgili aynı duygu ve düşüncelerde oldum ve o da bunu hissetti bence. Ve belki de bu yüzden çok kısa sürede kalpten kalbe o sahici bağ kuruluverdi aramızda.

Onu daha yakından tanımak, anılarını dinlemek; ondan hayata, insana dair birçok şey öğrenmek isterdim ama son yıllardaki rahatsızlığı sebebiyle bu maalesef gerçekleşemedi.

Ben Müzeyyen ablamı çok sevdim. Biliyorum, kimse ona benzemeyecek."

Son Güncelleme: 27.02.2015 20:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.