02 Aralık 2014 Salı 07:48
PKK'ye katılan 'kırmızı fularlı kız'ın annesi ve kız kardeşi gözaltına alındı

Gezi olaylarındaki protestoları nedeniyle 103 yıl hapis cezası ile yargılanırken PKK’ye katılan Ayşe Deniz Karacagil’in annesi  kız kardeşi gözaltına alındı.

Antalya’da tarihi Kaleiçi’nde uzun yıllardır Antalya Sanatçılar Derneği’ne tahsis edilen ve sanatsal faaliyetlerde kullanılan çay bahçesi, bugün polisin biber gazlı müdahalesiyle tahliye edildi. Tahliye sonrası çay bahçesinin etrafında çok sayıda Çevik Kuvvet polisi bekleyişini sürdürürken ilginç bir olay yaşandı. Akşam saatlerinden sonra 'kırmızı fularlı kız' olarak bilinen ve Gezi olaylarındaki eylemleri nedeniyle 103 yıl hapis cezası ile yargılanırken PKK’ye katılan Ayşe Deniz Karacagil’in annesi Nuray Erçağan ile kız kardeşi Devrim Karacagil’in gözaltına alınıp polis aracına bindirildi. Nuray Erçağan ile Devrim Karacagil’in etrafını saran yaklaşık 10 polis, gözaltına alınan anne ve kızı Yenikapı Polis Merkezi’ne götürüldü.

'İŞKENCE EDİLDİ'


Anne ve kızı hakkında polisler şikayetçi olurken, Yenikapı Polis Merkezi’ne giden avukat Hakan Evcin de anne ve kızına işkence edildiği, darp ve gerçeğe aykırı ifadeyi imzalatmaya zorlamaktan dolayı şikayetçi olduklarını açıkladı. Avukat Evcin, Devrim Karacagil’e bilinçli bir saldırı olduğunu, sonrasında işkence uygulandığı ve polis tarafından gerçeğe aykırı hazırlanan ifadenin imzalatılmaya çalışıldığını öne sürdü.

Son Güncelleme: 02.12.2014 07:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
tija roşt 2014-12-02 14:07:13

...pkk terörist bir örgüt olmadığını dünya da biliyorki pkk kesinlikle terörist örgüt değil bir kere bunu artık kabul etmek zorundasınız.bu hükümet soysuzlar çetesi ışıd asıl teröristirler.insanlığın yüz karaları üstelik islamcıdırlar ve ak parti hükümetide bir güzel destekliyor.bu teröristleri tutuklamıyorsunuz nerde bir düşünen akıllı insan varsa onu kodese atıyorsunuz.söyleyeceğim çok şey var ama...!

Avatar
duyarlı vatandaş 2014-12-02 14:12:39

...bir kere şu kirli polisleri temiz polislerden ayıklasınlar işkenceci polisler,tecavüzcü polisler katil polisleri temiz polislerin içinden ayıklasınlar en ağır cezaya çarptırılmalılar 100 yıl kodeste kalsınlar yada imha edilsinler.onlar ki ,onların yüzünden tüm polislerde lekelenmiş oluyorlar.kendi içindeki kötü polisleri kınasınlar

Avatar
duyarlı halkçı 2014-12-02 14:14:46

...an ve kızın serbest bıraksınlar sizin gibi faşistlerden bir gün hesap sorulacaktır.

Avatar
A. Nailov 2014-12-02 20:12:31

polis insanlarin basini belaya sokup sindirmek istiyor emri kim verdi