Kırşehir’deki kazada hayatını kaybedenlerin isimleri belli oldu

Kırşehir’deki yolcu otobüsü, buzlanma nedeniyle kaza yaptı

Kırşehir’deki kazada hayatını kaybedenlerin isimleri belli oldu

Kırşehir-Kırıkkale D-260 karayolu Kaman yol kavşağı yakınlarında buzlanma nedeniyle kayarak kontrolden çıkan yolcu otobüsü, şarampole devrildi. Kazada 7 kişi yaşamını yitirdi.

Kaza, sabah erken saatlerde, Özbağ İlçesi Çuğun mevkiinde meydana geldi. Kırşehir'den Ankara yönüne giden yolcu otobüsü, buzlanma olan yolda bir anda kayıp kontrolden çıktı.

Savrulan otobüs, şarampole devrildi. 7 kişi yaşamını yitirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans sevk edilirken, tam bir can pazarı yaşandı.

 Kazada yaralanan 22 kişi Kırşehir'deki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Kazada hayatını kaybedenlerin isimlerinin Yasin Solak, Hikmet Çiğdem, Fikriye Çiğdem, Turan Beytar, İbrahim Dağdeviren, Ramazan Yıldırım ve Ayhan Fahri Beydoğan olduğu tespit edildi.

Kazada hayatını kaybedenlerin cenazeleri, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Diğer taraftan, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 22 yaralıdan bazılarının isimleri ise şu şekilde:

"Mevlüt Bekmez, Hakan Bekmez, Yeşim Dilekçi, Yurda Güneş, Yahya Kuyaş, Hazret Kapıcı, Ramazan İlbey, Ufuk Taş, Zekiye Yağmur, Münip Tuzocak, Nusret Çukuryer, Ayla İnanç, Abbas Balcı, Kemal Atalay, Aras Kano, Eren Çalışkan, Hafize Gül Kasap, Başak Yoda, Serap Güçlü, Rohat Deniz, Recep Karaman, Senem İlbey."

Kırşehir'in Kaman ilçesi yol ayrımı mevkiinde bugün sabah ve öğleden sonra meydana gelen 3 ayrı yolcu otobüsünün karıştığı trafik kazalarında yaralanan ve Kırşehir merkezinde çeşitli hastanelere kaldırılan 84 kişiden 63'ü tedavilerinin ardından taburcu edildiği öğrenildi. Hastanelerde 8'i ağır 21 yaralının tedavisinin halen devam ettiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 22:42
YORUM EKLE