İtalyan mafya babalarına moda darbesi

Mafya liderlerinin toplandığı hapishanede marka takım elbise giymek yasaklandı…

İtalyan mafya babalarına moda darbesi

İtalya Palermo’da mafyanın ağır toplarının tutuklu bulunduğu Ucciardone Hapishanesi’nin yeni müdürü Rita Barbera, babaları kızdıracak bir seri karar aldı.

‘Büyük Otel’ olarak anılan hapishanede Prada, Gucci, Valentino, Versace gibi markaların tasarımlarını giymek yasaklandı.

İtalyan La Stampa gazetesine konuşan Barbera “Tutuklularımız arasındaki mafya babaları, ipek takım elbiselerle dolaşıyor. Sanki ‘Baba’ filminin setindeyiz. Ayrıca mafya babalarının moda seçimleri mahkumlar arasındaki sınıf eşitsizliğini ortaya koyuyor. Durumu iyi olmayan mahkumlar, sahte markalar giyerek açığı kapatmaya çalışıyorlar.” dedi.

Mafya liderlerinin eşleri de karara isyan etti. Bir mahkum eşi “Kocam kendini bildi bileli Armani ipek takım giyer. Ona tulum giy demek, öl demekle aynı şey” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Köker
Osman Köker - 7 yıl Önce

Orada da tek tip elbise dayatmasina basliyor olabilirler. Bunu mesrulastirmak icin de mafya babalarinin ipekli kumastan takim elbise giymesinin esitsizlik yarattigi savina sariliyorlar. Tipki bizde ilkokul ve liselerde uniformanin zorunlu yapilmasindaki gerekce gibi. Buldugu haberi oldugu gibi koymak yerine isin aslini arastirmak demokrathabere daha cok yakisirdi. Bizim gibi tektip elbiseden cok canin yandigi bir ulkede refleksler daha farkli olmali.
Osman Koker