Erdoğan, Şafak Pavey'i ziyaret etmiş

Erdoğan'ın kaza geçirdiği dönemde Pavey'i hastanede ziyaret ettiği sırada çekilen fotoğraflar ortaya çıktı...

 Erdoğan, Şafak Pavey'i ziyaret etmiş

İsviçre'de geçirdiği kaza sonrasında sol kolu ve bacağını kaybeden CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey ile annesi Ayşe Önal'ın birlikte kaleme aldıkları '13 numaralı Peron'da ilginç öyküler var.

1.5 AY HASTANEDE YATTI

Pavey Türkiye'ye döndükten sonra yaklaşık 1.5 ay Alman Hastanesi'nde yattı. Pavey'in annesi gazeteci Ayşe Önal'ı çok yakın tanıyan ve o tarihte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile beraberindeki 20 kişilik bir ekiple hastanede ziyaret etti.

ERDOĞAN, PAVEY'İN KARDEŞİNİ SEVDİ

10 dakika süren ve sıcak bir havada geçen ziyarette Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan, Şafak Pavey'e moral verdi. Tayyip Erdoğan o sırada odada bulunan Pavey'in kardeşi Mehmet'i kucağına alarak sevdi.TBMM'YE DAMGA VURAN KONUŞMA

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, geçen Perşembe günü Tbmm Genel Kurulu'nda ilk kez başörtülü vekillerin de yer aldığı toplantıda yaptığı konuşma ile 19 yaşındayken 22 Mayıs 1996'da başından geçen bir kaza nedeniyle meydana gelen engelli olma durumuna da atıfta bulunup, "Meclis'te pantolon giymesi, bir erkek vekil tarafından engellenmiş, bir kadın vekil olarak yapıyorum. Olmayan bacağı, erkekler tarafından siyaset sohbetine dönüştürülen biri olarak yapıyorum." demişti. (haberler.com)
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 11:17
YORUM EKLE