02 Şubat 2016 Salı 17:05
Emniyette çatlak: 'Polis bölgeye gitmek istemiyor’
Bölgeye yönelik polis ve asker operasyonlarının devam etmesiyle birlikte can kayıpları da sürüyor. 

BirGün’den Can Uğur’un haberine göre, çatışmaların yoğun biçimde sürdüğü yerlerle ilgili ana akım medya tarafından yapılan haberlerde çatışma dili kutsanırken özellikle emniyete dair ulaşılan bilgiler durumun oldukça farklı bir boyutunu gözler önüne seriyor. 

Asker ve polis ölümlerinin birbiri ardına gelmesi nedeniyle Emniyet içerisinde yoğun bir huzursuzluk olduğu belirtiliyor. Çatışma bölgelerinde geçici olarak görevlendirilmek istenen polislerin can güvenlikleri nedeniyle buralarda görev yapmak istemedikleri iddia edilirken konuya dair büyük tepki gösterdikleri öne sürüldü.

TELEFONLARA YANIT VERİLMİYOR

Bölgeye geçici görev için giden emniyet çalışanlarının ailelerinin ‘çocuğumu ateş hattına göndermem’ diyerek emniyet yetkililerine durumu bildirdikleri ifade edildi. 

Öte yandan çatışmanın yoğun olarak yaşandığı yerlerde bulunan polislerin konuya ilişkin daire başkanlarına ilgili müdürlere ulaşmaya çalıştıkları ve kendilerinin görev yerlerinin ne zaman değiştirileceğini sormak istedikleri ancak söz konusu isimlerin telefonlara yanıt vermediği iddia edildi.

Son Güncelleme: 02.02.2016 17:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Azad 2016-02-02 21:26:11

Ne oldu turkun gucu ne oldu demek buray a kadar asil Siz bu bahar da kurtun ofkesini goreceksiniz akli olan kacdin ordanYoksa sirt ustu ayaklari da onde giderler

Misafir Avatar
azap 2016-02-07 18:49:12 @Azad

bahar kıme azad kıme azap görürsün gücü

Beğenmedim! (0)