Cem törenine Kuran'lı baskın

Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtım Derneği Şubesi'nde Alevi yurttaşlar ibadetlerini gerçekleştirdi

Cem törenine Kuran'lı baskın

Adana'da Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtım Derneği'nde gerçekleştirilen Cem töreni sonrasında, ellerinde Kuran'la gelen 6 kişi, "Cem'in İslamiyet'te yeri yok" diyerek baskın düzenledi.

Cem ibadeti bittikten ve katılanlar ayrıldıktan sonra, ellerine Kuran-ı Kerim alan 6 kişi binaya geldi.

İkisi sakallı olan bu kişiler, içerde kalanlara Kuran'ı göstererek, "Cem'in İslamiyet'te yeri yok. İslamiyet bu değil. Kuran'da böyle bir ibadet şekli yok" dedi. 6 saldırgan koşarak binadan ayrıldı.

Şube Başkanı Murtaza Moroğlu, dernek binasındaki güvenlik kameralarınca da görüntülenen saldırı ilgili gerekli şikayetlerde bulunduklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2016, 09:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dogru
Dogru - 2 yıl Önce

Evet İslamiyette cem yok...Ama ayri bir din olarak görüyorlarsa Aleviliği o ayrıdır tabi.Namaz kılmayıp biz cem yapacaz bizde namaz yok diyorsanız o zaman Müslüman değilsiniz.Çünkü Kur'an'ı Kerim'de namaz kılın diyor Allah..cem yapin demiyor..Cem'in İslam 'da yeri yok.Hz. Ali cem yapmamistir...ki zaten o zaman cem diye birsry yoktu bu sonradan uyduruldu...Biz ayri diniz diyin olsun bitsin.Eger namaz yok dolayisiyla farz degil diyorsaniz..o zaman batil bir dine mensupsunuz demektir..Allah islah etsin..Demokrat haberi de takip ederim surekli ama sirf bu tarz sapitma ve islama cephe durumu egilimi goruntusu bu habere yakismiyor.Kurtlerin cogu musluman yapmayin boyle..musluman olmayabilirsiniz ama saygi duyun ...

Can
Can - 2 yıl Önce

Islamiyetle aleviliğin alakası yoktur. Ben bir aleviyim ve yaptığımız ritüeller orta Asya dan atalarımızdan aldığımız emanettir.bizler hakiki Türküz.sırf dönemin ışidi gibi olan emevilerin baskılarına karşı bu gibi müslümanlığı benimsemiş gibi göründük.olay bu.bu üç beş kendini bilmez yıllardır var ve olmaya da devam edecekler.kürtlük ve alevilik aynı cümlede bile geçmemes gerekli.çünkü Kürtler aşırı dünci ve yobazdır.bugün hükümetin yanına geçsinler yarın alevileri ilk başta onlar öldürmeye başlarlar.