Çelik zırhı ve dolunay kılıcı çalındı

3 karakterin üzerindeki donanımların çalındığını öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Çelik zırhı ve dolunay kılıcı çalındı

Bursa'da 2 çocuk annesi 30 yaşındaki Naz Çetin, şifresinin kırılarak, 4 yıldan bu yana internet üzerinden oynadığı starateji oyununda oluşturduğu 3 karakterin üzerindeki donanımların çalındığını öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bursa Merkez Yıldırım İlçesi’nde oturan Naz Çetin, internet üzerinden 4 yıldan bu yana oynadığı ’Metin 2’ adlı starateji oyununda kendisine, ’Lara croft’, ’Mitix’ ve ’Cekuud’ karakterleri oluşturdu. Naz Çetin, bu karakterlerle oyunun 9’uncu seviyesine kadar yükseldi. Çetin, tüm kullanıcıların karakterine donanım olarak eklemek çaba sarf ettikleri ’çelik zırh, çift el, dolunay kılıcı, vücut yansıtma, cennet gözü kolye, bıçak, sersemletme, altın bilezik, delici ve büyü savunma’ya sahip oldu.

Naz Çetin, geçen hafta oyununu açtığında karakterinin üzerinde bulunan bu donanımların, oyununun şifresi kırılarak kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındığını gördü. Sinir krizi geçirip bayılan Naz Çetin’i, aynı oyunu oynayan eşi Ümit Çetin uyandırıp teselli etti.

Naz Çetin, Cumhuriyet Savcılığı’na giderek karakterlerinin üzerinde bulunan, yasak olmasına rağmen internet üzerinden satılan ve fanatikleri tarafından 6 bin TL’ye kadanr paralar verilip alınan donanımları çalan kişinin bulunması için başvurdu. Jandarma Bilişim Suçları Şubesi tarafından incelemeye alınan bilgisayar üzerinden IP adresi tespit edilerek hırsızın kim olduğu belirlenmeye çalışılıyor.

"DİLENCİ DURUMUNA DÜŞTÜM"
Oyundaki karakterlerinin donanımları çalındıktan sonra kendisini ’çıplak bir bebek’ gibi hissettiğini anlatan Naz Çetin, karşılıklı oyun oynadığı arkadaşlarının verdiği emanet karakterlerle oyunu oynamaya devam edebildiğini söyledi.

Türkiye’de giderek yaygınlaşan ’Metin 2’ adlı oyununda kullanılan silahları ve diğer donanımları almak için internet üzerinden satış yapılıyor. Bilgisayar karakterlerinin oyunun çok yaygın olduğu yabancı ülkelerde 10 bin dolara kadar yükselen fiyatlarla satıldığı bildirildi.

Radikal

YORUM EKLE