Prefabrik Şantiyeler Yemekhane ve Yatakhane

...

Prefabrik Şantiyeler Yemekhane ve Yatakhane

Her türlü iklim şartlarına uygun olarak üretilen prefabrik yapı türlerinden biri de prefabrik yatakhane olarak karşımıza çıkmaktadır.

Prefabrik şantiyelerde kullanılan malzemelerin içerisinde sağlığa olumsuz yönde etki edecek herhangi bir maddenin bulunmaması bu yapıların yatakhane gibi toplu olarak insanların bulunup uyuduğu yaşam alanları olarak kullanılmasını sağlayan önemli bir faktör olmaktadır.

Yatakhane olarak özellikle şantiye alanlarında işçilerin daha rahat kalabilmesi ve iş verimliliğinin artması için kullanılan bu yapılar özellikle ısı ve ses yalıtımı açısından kaliteli olmalarından dolayı ilgi toplamaktadır. Yaz kış işçilerin kalabileceği bu ortamlar sayesinde işçiler daha rahat dinlenebilmektedir.

Alev almayan, suda şişmeyen, küflenmeyen, nemden etkilenmeyen ve böceklenme yapmayan bu yapıların yatakhane olarak kullanılmak için uygun ortamlar sunması nedeni ile tercih edilmektedirler.

Bu yapıların uzun ömürlü olmaları ve yer değiştirilebilir olmaları insanların prefabrik yatakhane kullanması üzerinde oldukça etkili olmuştur. Şantiye alanında kullanılanlar iş bittikten sonra sökülüp başka yerde inşa edilebildiğinden uzun yıllar boyunca kullanılması mümkün olmaktadır.

Askeri yatakhaneler ve koğuşlar olarak da kullanılabilen bu yapılar her türlü zemine ve iklim koşullarına rahatlıkla uyum sağladığından ötürü kullanım alanları oldukça fazla olmaktadır.

İçinde barındırılan kişilerin daha sessiz ve sağlıklı ortamlarda dinlenebilmesini sağlayan bu yapıların farklı ebatlarda tek katlı ya da çift katlı olarak inşa edilebilmesi mümkün olmaktadır. Üstelik yatak sayısı az geldiğinde ekleme yapılabilir nitelikleri sayesinde sorun rahatlıkla çözümlenebilmektedir.

Prefabrik şantiye farklı ihtiyaçlar için kolay çözümler sunabilmesi özellikleri sayesinde bu yapıların ofis, ev, yatakhane gibi ihtiyaçlar için kullanılabilmesinin yanı sıra prefabrik yemekhane de özellikle şantiye alanları, okullar, sosyal tesisler gibi pek çok yerde kullanım rahatlığı oluşturmaktadır.

Yapısal olarak sağlığı olumsuz etkileyecek malzemeler kullanılmadan üretilmiş olmaları nedeni ile bu yapıların her alanda kullanılabilir olması yemek yapılan ve yemek yenilen ortamlarda da kullanılabilmesi konusunda olanak sağlamıştır.

Farklı boyutlardaki ve ebatlardaki üretimleri sayesinde pek çok kişinin kullanımı için uygun olan bu yapıların iç ekipmanları isteğe göre değişiklik gösterebilmektedir. Mutfak ve lavaboların da bulunduğu bu yapılarda bunların giriş ve çıkışlarını isteğe göre belirleyip inşa edilebilmesi mümkün olmaktadır.

Tatil köylerinde, fuar organizasyonlarında, araştırma ve eğitim bölgelerinde kullanılabilecek özellikte bulunan yemeklerin prefabrik yemekhane ergonomik ve hijyenik mekânlarda yenmesini sağlamaktadır.

Villa Yapı, İstanbul Tuzla’daki 1500 m² showroomu ve Kocaeli Gebze’deki 20.000 m² fabrikasında 300’ü aşkın çalışanıyla ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamaktadır. Kocaeli Gebze’deki üretim tesislerinde size hizmet vermektedir.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2014, 09:48
YORUM EKLE