UEFA, Trabzonspor ve Fenerbahçe'nin başvurularını reddetti

Trabzonspor'un klüp avukatı kararı açıkladı

UEFA, Trabzonspor ve Fenerbahçe'nin başvurularını reddetti

Trabzonspor Hukuk Kurulu avukatı Hakan Orhan, 2010-2011 sezonu şampiyonluğuna ilişkin UEFA'ya yaptıkları başvurunun reddedildiğini bildirdi.

Orhan ayrıca Fenerbahçe'nin Trabzonspor'la ilgili başvurusunun da UEFA tarafından reddedildiğini ifade etti.

UEFA Disiplin Kurulu, ayrıca Trabzonspor A.Ş.'ye 2014-2015 UEFA kulüp müsabakaları için kabul edilme kriterleri formunu usulüne uygun doldurmaması nedeniyle 10 bin Euro para cezası verdi.

"Şike" sürecinin yaşandığı iddia edilen 2010-2011 sezonu şampiyonluğu konusunda TFF'nin bir ceza vermemesi nedeniyle UEFA'ya başvurduklarını anımsatan Orhan, "UEFA Disiplin Kurulu da müfettiş raporları doğrultusunda bir karar verdi. Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu hakkındaki şikayetimiz reddedilmiştir. Red gerekçesi henüz kulübe bildirilmemiştir" dedi.

Radikal’de yer alan habere göre Orhan, Fenerbahçe'nin Trabzonspor'la ilgili başvurusunun da UEFA tarafından reddedildiğini ifade ederek, Trabzonspor'un suçsuz bulunduğuna karar verildiğini kaydetti. Trabzonspor'un 5 gün içinde gelmesini beklediği gerekçeli kararın ardından UEFA Temyiz Kurulu'na başvuruda bulunacağı, bundan da olumsuz sonuç alınması halinde konunun FIFA'ya taşınacağı bildirildi.

Trabzonspor Kulübü, "şike sürecinin yaşandığı 2010-2011 sezonuna ilişkin olarak ulusal ligde gerekli disiplin yaptırımlarının uygulanması ve Trabzonspor'un hakkının teslim edilmesi için" UEFA'ya başvuruda bulunmuştu.

Fenerbahçe de "Trabzonspor'un 3 maçta şike ve teşvik eylemleri" yaptığını iddia ederek UEFA'ya başvurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 21:52
YORUM EKLE