Fenerbahçe'den AKP'li Şahin'e: Bizi siyasete sokmayın, siz önce hergün kalkan cenazelere çözüm bulun

Milli takıma oyuncu vermeyen Fenerbahçe'yi muhalefet partilerine benzeten Mehmet Ali Şahin'e yanıt Fenerbahçe yöneticisi Uslu'dan geldi

Fenerbahçe'den AKP'li Şahin'e: Bizi siyasete sokmayın, siz önce hergün kalkan cenazelere çözüm bulun

Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu, muhalefetin seçim hükümetine bakan vermemesini Aziz Yıldırım'a benzeten AKP'li Mehmet Ali Şahin'e  sert yanıt verdi. Uslu, "Türkiye'de her gün bir tane cenaze kalkıyor, siz önce bunları çözün" dedi.

Antalyaspor'u 2-1 mağlup ettikleri mücadelenin ardından basın mensuplarına konuşan Uslu, şunları söyledi:

"Mehmet Ali Şahin, Milli takıma oyuncu vermediğimiz için bizi muhalefet partilerine benzetmiş. Bizi tahrik etmesinler. Mehmet Ali Şahin kendi siyasetini yapsın. Bu işlere burnunu sokmasın. Bizi siyasete sokmayın, bizi tahrik etmeyin. Türkiye'de her gün bir tane cenaze kalkıyor, siz önce bunları çözün."

Fenerbahçe Yönetim kurulu Üyesi Murat Özaydınlı da Uslu'nun hemen ardından sporun içine siyaset girmemesi gerektiğini söyledi.

MEHMET ALİ ŞAHİN NE DEMİŞTİ?

Şahin, CHP ve MHP Genel Başkanlarının açıklamalarını Aziz Yıldırım’ın tavrına benzettiğini de ifade ederek, şunları söylemişti:

"Geçtiğimiz hafta spor kamuoyunda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın açıklaması damga vurmuştu ve ‘Ben basketbol Milli takımına Fenerbahçe’den oyuncu vermeyeceğim’ demişti. Sebebini de açıklamıştı. Bunun gibi Milli hükümet diye değerlendirebileceğimiz seçim hükümetine siyasi partiler karşı çıkmamalıydı, kendi içlerinden davet edilen milletvekilleri olduğunda. Ben Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını Aziz Yıldırım’ın tavırlarına benzetiyorum. Biz Milli hükümete oyuncu vermeyeceğiz, biz bu hükümete geçici hükümete milletvekillerimizi göndererek Bakan yapmayacağız demeleri son derece yanlıştır."

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2015, 09:42
YORUM EKLE