Djokovic finalde, rakibini bekliyor

Avustralya Açık Tenis'te tek erkeklerde adını finale yazdırdı...

Djokovic finalde, rakibini bekliyor

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda tek kadınlarda finalin adı belli olmuştu. Azarenka ile Li Na'nin finalde birbirlerine rakip olmasının ardından tenis severler gözünü tek erkekler yarı final maçlarına çevirdi.

Tek erkeklerde ilk yarı final maçı, son 2 yılın şampiyonu ve dünya 1 numarası Novak Djokovic ile 4 numaralı seri başı David Ferer arasındaydı.

Çok çekişmeli bir yarı final bekleyen tenis severler umduğunu bulamadı. İlk seti 6-2 alan, sonraki sette de aynı sonuçla İspanyol rakibine üstünlük kuran Djokovic 2-0 öne geçti. 3. sette de rakibine şans tanımayan son 2 yılın şampiyonu, 6-1 ile mücadeleyi 3-0 kazanmayı bildi.

RAKİBİ YA FEDERER YA MURRAY

Djokovic böylece Avustralya Açık Tenis Turnuvası tek erkeklerde adını finale yazdıran ilk isim oldu. Djokovic'in rakibi Roger Federer-Andy Murray maçının galibi olacak.

HİÇ FİNAL KAYBETMEDİ

Avustralya'da bugüne kadar 3 final oynayan Djokovic 2008'de Tsonga'yı, 2011'de Murray'i, geçen sene de Nadal'ı yenerek hiç final kaybetmedi ve 3'te 3 yapmayı başardı. Profesyonel dönemde, Avustralya Açık'ı üst üste 3 kez kazanan bir tenisçi bulunmuyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2013, 15:12
YORUM EKLE