Çarşı, Eboue'ye ırkçılığa karşı olduğunu ispatlayacak

Beşiktaşlı taraftarlar, bir dönem İnter'de forma giyen Samuel Eto'o'ya İtalya'da maruz kaldığı ırkçı saldırılar sebebiyle destek vermişti...

Çarşı, Eboue'ye ırkçılığa karşı olduğunu ispatlayacak
Süper Lig'de Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan derbide ırkçı tezahüratlara maruz kaldığı iddia edilen Emmanuel Eboue'yle ilgili tartışmalar devam ederken Avrupa basınında da olayın ten rengi nedeniyle olduğu iddiası yer alıyor...


Kartal'ın, sosyal mesajlarla ünlü taraftar grubu Çarşı ise anlamlı davranışlarda bulunmaya hazırlanıyor.

Siyah-Beyazlı renklere gönül verenler, Disiplin Kurulu'ndan ceza çıkmaması halinde 5 Aralık'taki Orduspor maçında yüzlerini siyaha boyayacak ve sloganlara tribündeki 'Çarşı, ırkçılığa karşı' pankartı eşlik edecek.

Kulüp tarihinin en sevilen siyahi yıldızı Pascal Nouma da kapalıdan bu girişimi destekleyecek.

Siyah-Beyazlı futbolseverler ayrıca Samuel Eto'o başta olmak üzere ırkçılık vakalarında arka çıktıkları oyuncularla ilgili geniş bir dosya hazırlayıp bunu delil olarak Eboue'ye ulaştırmayı düşünüyor.

Türkiye'de ırkçılık yapıldığını hiç görmediğini vurgulayan Pascal Nouma, Eboue'nin tribünlere yönelik hareketini doğru bulmadığını söyledi. Fransız efsane, bazı çevrelerin Eubou'ye gösterilen tepkiyi ırkçılık olarak lanse etmeye çalıştığını söyledi.


YORUM EKLE