01 Ağustos 2013 Perşembe 12:29
Beşiktaş teknik direktörü Bilic: Gerçek bir sosyalistim

Beşiktaş'ın takımı emanet ettiği Hırvat teknik adam Slaven Bilic, siyah-beyazlıların dergisine açıklamalar yaptı.

Bilic röportajından öne çıkan kısımlar şöyle:

“Hırvatistan’dan ayrıldıktan sonra çok farklı yaşam biçimlerine sahip olan Almanya ve İngiltere’ye gittim. O toplumların nasıl yaşadığını görmek benim yaşam biçimime de yansıdı. Oyuncu ve insan olarak karakter gelişimime çok büyük katkısı oldu.”

“En uygun olanın oyuncunun ana pozisyonunda oynaması olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte ana pozisyonun içindeki pozisyonları değiştirebilirsiniz. Bu size oyuncuları değiştirmeden sistemi değiştirme imkanı verir. Bu da oyuncunun kalitesiyle ilgilidir, çünkü adapte olabilmelidir.”

“Türkiye’deki statları, atmosferi, taraftarları gördüğümde gerçekten etkilenmiştim ve kendi kendime ‘Türkiye’de bir takımı çalıştırmak isterim’ demiştim. Lokomotif Moskova’dan ayrıldıktan sonra belirli bir süre dinlenmeye karar vermiştim. Ama Beşiktaş’ın teklifiyle her şey değişti. Benim için reddedilemezdi.”

“Bizim için önemli olan; oyunun defansif yönünü iyi oynayanla ofansif yönünü iyi oynayan oyuncular arasında iyi bir birliktelik yaratıp, sağlam bir takım yapısı ortaya çıkarmak. Bunların arasındaki çok hassas dengeyi kurduktan sonra taraftarların da gözüne hoş gelecek bir oyun yapısına sahip olacağız.”

"BİR MÜCADELE VARSA ÖN SAFLARDA OLMAYI TERCİH EDERİM"

“Ancak elinizdekileri paylaşmayı bilirseniz onurunuzla ve mutlulukla yaşayabilirsiniz. Ben bir sosyalistim ama gerçek anlamda bir sosyalistim. Dünyayı tek başıma kurtaramayacağımı gayet iyi biliyorum. Ancak bir haksızlığa, adaletsizliğe karşı bir mücadele varsa, ben daima en ön saflarda olmayı tercih ederim ve hayata da buradan bakarım.

“Babam ekonomi profesörü, annem ilkokulda biyoloji ve coğrafya dersleri veren bir öğretmendi. Ailem böyle olunca, okulda başarılı olmak benim için sıradışı bir durum olmadı. Çünkü evde sürekli kitap okuyan, çalışan bir anne-baba görünce etkileniyorsunuz ve o halin bir parçası haline geliyorsunuz.” (Eurosport)

Son Güncelleme: 02.08.2013 11:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.