Zekeriya Öz'e Twitter açıklamaları nedeniyle inceleme başlatıldı

HSYK, inceleme başlattı...

Zekeriya Öz'e Twitter açıklamaları nedeniyle inceleme başlatıldı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Zekeriya Öz’e Twitter hesabından yaptığı açıklamalardan dolayı inceleme başlattı.

HSYK’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’e ait twitter hesabından 16 Temmuz 2014 tarihinde yapılan açıklamalardan dolayı adı geçen Cumhuriyet Savcısı hakkında inceleme başlatılmıştır." Zekeriya Öz, bu kararın ardından yine twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Zekeriya öz şu tweetleri atmıştı:

- Bazıları ihanet şebekesi sakızını  durmadan çiğniyor. Asıl İhanet şebekesi milletin parasını çalanlar ile çaldığı parayı sıfırlayanlardır.

- Devletin içindeki ihanet şebekesi, hırsızı uğursuzu, ihaleye fesat karıştıranı ve rüşvetle iş alanı yakalayan kamu görevlileri değildir.

- Asıl ihanet şebekesi, devletin imkanlarıyla yetimin parasını devletin parasını çalıp hocalardan fetva alarak kara parayı Aklayanlardır.

- Hırsızlığı ortaya çıkarıp hiç bir beklentisi olmayan devlet görevlilerini ihanet şebekesiyle suçlayanlar hırsızlığını örtme gayretindedir.

- Son asırda kimse diktatörlüğe özenmesin.SonuSaddam gibi Kaddafi gibi olacaktır. Kim olursa olsun hukuksuzluğu benimseyen hesabını verecektir

- Zorbalıkla devlet yönetmeye kalkanların acı sonlarını bilmeyen yoktur, demokrasi ve hukuk çağında Tiranlığı savunanlar yalaka ve yobazlardır.

(Cnn Türk)

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2014, 15:59
YORUM EKLE