23 Kasım 2017 Perşembe 18:23
'Zarrab davası Türk milletini köşeye sıkıştırma davasıdır'

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 1. Uluslararası Assam İslam Birliği Kongresi’nde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

27 Kasım’da görülecek Reza Zarrab davasına ilişkin açıklamalarda bulunan Tüfenkci, ‘‘Reza Zarrab davasına baktığımızda hukuki nitelikten çok emin olun hepsi siyasidir. Bu dava Türkiye’yi Türk milletini köşeye sıkıştırma davasıdır. Mesele başka bir şey değildir, onun üzerinden Türkiye’ye ekonomik anlamda şantajlar yapma noktasında oluşturulan kumpas davalarıdır. Tıpkı 17- 25 Aralık’ta, 15 Temmuz FETÖ darbesinden önce yargı emniyet darbesiyle Türkiye’yi köşeye sıkıştıranlar o gün onu başaramayınca bugün farklı yerlerde bunun kumpası içindeler” dedi.

2 gün sürecek olan 1’inci Uluslararası Assam İslam Birliği Kongresi’nin ilk günü, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımıyla gerçekleşti.

Kongrede konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin, açıklamaları şöyle:

“Dünya birleşerek yönetilirken İslam coğrafyası böl ve yönet taktiği içerisinde acı çekmekte. Son 20- 30 yıldır yapılan tüm savaşlara baktığımızda tamamı da İslam coğrafyasında gerçekleşmiştir. Batı ülkeleri, İslam’ı korkunun merkezi haline getirdiler, oysa İslam rahmet dini, barış, merhamet ve kardeşlik dini. Çeşitli şekillerde İslam coğrafyasındaki ülkeleri bölerek parçalayarak yönetmeye çalışan güçler olduğunu biliyoruz. Kendileri her defasında birlikte olmayı dem vururken, terör örgütleri vasıtasıyla ve ekonomik saldırılar vasıtasıyla bu coğrafyaları savunmasız bırakmaya çalışıyorlar. Biz 15 Temmuz’u başarıyla verdik ama arkasından ekonomik saldırılar art arda gelmeye başladı. Allah’a hamdolsun Türkiye bitti dendiği zaman biz çok şükür güçlü bir şekilde büyümeleri yakaladık’’

 ‘‘Reza Zarrab davasına baktığımızda hukuki nitelikten çok emin olun hepsi siyasidir. Bu dava Türkiye’yi Türk milletini köşeye sıkıştırma davasıdır. Mesele başka bir şey değildir, onun üzerinden Türkiye’ye ekonomik anlamda şantajlar yapma noktasında oluşturulan kumpas davalarıdır. Tıpkı 17- 25 Aralık’ta, 15 Temmuz FETÖ darbesinden önce yargı emniyet darbesiyle Türkiye’yi köşeye sıkıştıranlar o gün onu başaramayınca bugün farklı yerlerde bunun kumpası içindeler. Bu dava hukukilikten çıkmış siyasi bir mecraya doğru hızla gidiyor ama Türkiye birlik ve beraberlik içinde olduğu sürece, ne ekonomik anlamda ne de siyasi anlamda onların istediklerini gerçekleştirmeyecektir. Türkiye her zaman yoluna devam edecektir, Türkiye’nin yoluna devam etmesi bu coğrafyalardaki mazlumların da ümididir. Suriye’den gelen kardeşlerimize de biz kucak açtık, onları mahallelerimize yerleştirdik, kamplarda barındırdık bunları yaparken de tamamen Türk kardeşlerimizin gayretleriyle yaptık, hiçbir rant beklemedik’’

(Kaynak: BirGün)

Son Güncelleme: 24.11.2017 10:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
Ali Firat 2017-11-23 18:33:34

biraz Adam olun önce adamin parasini yediniz kulandiniz saray hangi parayla vb bakanlarin yedikleri hariç

Avatar
Zahit 2017-11-23 21:29:10

zarrab davası türkiyenin milli meselesi olmuşsa bilinki türkiye batmıştır

Avatar
Şehmus aydın 2017-11-25 08:11:05

Zerap bu ülkede tek başıma bütçenin %10 kadar ihracat yaptım.vergi rekortmeni olurken Türkiye uyuyormuydudönen para Türkiye bütçesi kadar bu adam nakit alıp satmadı para bankalardan geçti o zaman devlet ve hükümet neredeydi şimdi bütün türkiyeye ceza veriyorlar HAYIR sorumlular kimse onlara versinler .